PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TK Telekom: Rozstrzygnięty przetarg na GSM-R

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tk-telekom-rozstrzygniety-przetarg-na-gsm-r-5315.html
QR Code
TK Telekom: Rozstrzygnięty przetarg na GSM-R

TK Telekom rozstrzygnął przetarg na pilotażowe wdrożenie jednolitego systemu radiołączności GSM-R w sieci kolejowej na terenie Polski. System GSM-R ma unowocześnić komunikację w transporcie kolejowym, a w szczególności pozwolić przewoźnikom podnieść jakość swoich usług przez usprawnienie systemu sterowania ruchem pociągu, monitorowania wagonów i przesyłek. Projekt współfinansowany ze środków unijnych jest elementem tworzenia spójnego, transeuropejskiego systemu kolejowego.

Globalny System Radiokomunikacji Ruchomej (GSM-R) jest częścią Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS). W wielu krajach Unii Europejskiej zastępuje on narodowe systemy radiołączności kolejowej podnosząc jakość łączności, transmisji danych i likwidując bariery jakie wynikają ze stosowania regionalnych rozwiązań w tym obszarze. Dzięki unijnemu projektowi polska kolej mogła rozpocząć wdrażanie systemu GSM-R w sieci kolejowej na terenie kraju.

TK Telekom odpowiada za nadzór nad realizacją wdrożenia GSM-R na liniach kolejowych w Polsce, a także za obsługę i utrzymanie instalacji GSM-R. Firma, na podstawie przeprowadzonych wstępnych analiz wykonalności, przygotowała strategię wdrażania systemu i ogłosiła przetarg nieograniczony na "Pilotażowe wdrożenie systemu radiołączności GSM-R". W postępowaniu przetargowym wyłoniono następujących wykonawców do czterech części przedmiotu zamówienia:

  • Konsorcjum podmiotów: Nokia Siemens Networks Sp. z o.o. (Polska – lider konsorcjum) i NSN OY (Finlandia) w zakresie jednej części zamówienia obejmującej wszystkie podstawowe elementy infrastruktury systemu GSM-R;
  • Konsorcjum podmiotów: Kapsch Sp. z o.o. (Polska – lider konsorcjum), Kapsch CarrierCom AG (Austria), Nortel GmbH (Niemcy), Kapsch s.r.o (Czechy) w zakresie jednej części zamówienia obejmującej wszystkie podstawowe elementy infrastruktury systemu GSM-R;
  • Konsorcjum podmiotów: Huawei Polska Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Huawei Technologies Co. (Chiny) w zakresie dwóch części zamówienia obejmujących infrastrukturę radiową systemu GSM-R i węzły GPRS/GSM-R.

Prace projektowe i budowlane rozpoczną się na początku 2009 r. Projekt przewiduje zabudowę i uruchomienie kompletnej infrastruktury systemu GSM-R na odcinku pilotażowym w opcji "multivendor", który obejmuje 9 lokalizacji na linii E65 łączącej wybrzeże z południem Europy: od stacji Studzianki (koło Nasielska) do stacji Czerechy (koło Ciechanowa) oraz 1 lokalizację na stacji Warszawa Centralna.

Realizacja projektu jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Trans-European Networks for Transport.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości