PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Tłumy zrywają umowy z Aster

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tlumy-zrywaja-umowy-z-aster-5489.html
QR Code
Tłumy zrywają umowy z Aster

Łukasz Roguski, 9 lutego 2009, 12:19
Tagi: Aster, Multimedia Polska, Vectra

Tłumy warszawiaków szturmuje codziennie biura obsługi klienta warszawskiej sieci Aster - to efekt zmiany regulaminu oraz zapowiedzi odcinania osób, które korzystają z sieci P2P do ściągania muzyki oraz filmów.

Życie Warszawy informuje, że pod Biurami Obsługi Klienta ustawiają wielometrowe kolejki- klienci chcą bezkarnie zakończyć umowę z operatorem, gdyż ten zmienił regulamin swoich usług oraz zapowiedział odcinanie od sieci piratów. Internauci zapowiedzieli bojkot operatora, a na razie jedynym efektem są setki zerwanych umów. Operator znany jest na warszawskim rynku z restrykcyjnego przestrzegania regulaminu, automatycznie wyłącza dostęp do internetu osobom, które np. stały się ofiarami wirusów i wysyłają nieświadomie spam. Innym problemem wysuwanym przez internautów jest słaba jakość łącz - operator, choć o tym nie informuje często "wycina" część portów (tych głównie wykorzystywanych do rozsyłania e-maili oraz P2P).

Ciekawe, czy operator będzie mniej restrykcyjnie podchodził do swoich klientów, jeśli ich część straci np. na rzecz UPC, Vectry (w Warszawie dawniej Spray), czy Mutlimediów.

Źródło: Życie Warszawy

reklama

Ostatnie opinie internautów

zlodzieje 9.02.2009 @ 14:03
I po co tak popierać złodziei. Bojkot ? Przecież każdy taki złodziei z 24h na dobę w sieci p2p tylko wysyca łącze które można spokojnie podzielić na 4-5 osób, których celem nie jest backup internetu. Wiec to Aster zyskuje na pozbyciu sie chwastów ze swojej sieci. Więc spoko bojkot to zabawne
lee99 9.02.2009 @ 18:56
bez przesady czy złodzieje kolego/żanko czy nie to nieistotne :P Istotny jest fakt że ktoś musiał tą firmę ostro do ściany przypilić że musiała tak zaraagować. w takiej sytuacji każdy kto może mieć internet z innej sieci to i tak by zrezygnować nawet gdyby nie był ściągaczem tych cudów :D
electro_spiro 9.02.2009 @ 21:02
operator ma prawo ustalać takie zasady gry które zabezpieczą jego interesy wobec klientów i organów sprawiedliwości. wygląda na to że aster będzie firmą która jako pierwsza wprowadzi takie zapisy do regulaminu. sytuację zapewne obserwują inni gracze i kto wie, może też zechcą uzupełnić swoje regulaminy? z opisu sytuacji można wnioskować, że abonentom (a wkrótce już byłym) dzieje się jakaś straszna krzywda. naprawdę niedaleko temu do protestów przeciwko masztom.
Nicolas 9.02.2009 @ 22:14
a mnie to wkurzyli tym że wycięli Polsat Sport a po drugie są chyba najdrożsi w Warszawie. Nie mam zamiaru dalej finansować tych złodzei.
Bancz 9.02.2009 @ 23:04
Ja zrezygnowałem właśnie teraz z Aster nie z powodu obcinania łącza, bo mi to w sumie wisi, a z powodu beznadziejnej oferty przy przedłużaniu umowy (40zł więcej niż płaciłem dotychczas) i podniesieniu mi opłaty o 60zł bez jakiegokolwiek słowa...
krzychu.pl 10.02.2009 @ 09:46
Zerwanie umowy z Asterem gdy można to zrobić bez żadnych konsekwencji jest po prostu świetną okazją od uwolnienia się od operatora. Jeżeli ktoś ma na oku lepszą ofertę to nawet zadowolony dotychczas z jakości usług ale nie cen obowiązujących zerwie umowę i przeniesie się do konkurencji. Aster widząc taki odpływ klientów powinien zaproponować im coś 'ekstra' by pozostali z nim - przecież będzie to miało wpływ na wyniki finansowe tego operatora. Podobna sytuacja była kiedyś w TPSA i wtedy wielu ludzi rezygnowało z Neostrady przechodząc go Netii, GTS. Ja wtedy przeniosłem się do Netii, wykorzystałem tą okazję by nie ponosić kosztów zerwania umowy. Jednak jak się okazało Netia nie wyrabiała się z napływem klientów jak i nie była w stanie przezwyciężyć trudności powodowanych przez TP więc i ostatecznie tam też musiałem rozstać się z operatorem, z jego winy.
JohnyK 10.02.2009 @ 22:24
do krzychu.pl- mnie bawiły teksty pracowników Netii, że tepsa robi problemy, że oni nic nie mogą i mi netu nie podłączą. No więc poszedłem do tepsy i pytam- dlaczego? Na co tepsa, że żadnych problemów nie ma, że w każdej chwili, ale nie neostradę, bo nie ma wolnych portów dla neo, są tylko dla operatorów aletrnatywnych (podobna tepsa ma obowiązek mieć taką pulę). Zadzwoniłem do NETII by mi to wyjasnili a panienka na inforlinii mówi, że zamówienie trzeba zlożyć. ZGUBILI umowę. Za co mnie w pisemku przepraszali. Ale pojawiły się porty pod neo i mam neo.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 4 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03