PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TomTom integruje system nawigacji z Renault

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tomtom-integruje-system-nawigacji-z-renault-4956.html
QR Code
TomTom integruje system nawigacji z Renault

Piotr Baranowski, 26 września 2008, 21:01
Tagi: GPS, nawigacja, TomTom

TomTom oraz Renault zawarły partnerstwo, aby zapewnić zintegrowane rozwiązania nawigacyjne w wybranych modelach samochodów. Nowe partnerstwo ma służyć wspólnemu rozwojowi obydwu firm. Pierwsza aplikacja nawigacji satelitarnej TomTom w samochodzie Renault jest spodziewana na rynku na początku 2009 roku.

Rynek nawigacji samochodowej zanotował w ostatnich 4 latach niezwykle dynamiczny wzrost, a urządzenia GPS stały się niezbędne dla wielu kierowców. TomTom i Renault są gotowe, aby przewodzić wprowadzaniu i rozpowszechnianiu nawigacji samochodowej na rynku masowym poprzez zintegrowane systemy nawigacji satelitarnej.

Harold Goddijn, CEO w TomTom powiedział:

To naturalny kierunek rozwoju dla firmy TomTom. Stworzyliśmy kategorię zintegrowanej nawigacji i staliśmy się numerem jeden jeśli chodzi o jej wybór wśród użytkowników, ponieważ dostarczamy to czego ludzie naprawdę potrzebują i oczekują. Rok temu znacznie rozszerzyliśmy zespół zajmujący się inżynierią samochodową i teraz jesteśmy dumni z nawiązania współpracy z Renault. To oznacza, że odtąd o wiele szersza grupa odbiorców może korzystać z naszych, łatwych w użyciu rozwiązań nawigacyjnych oferujących najlepsze mapy, trasy oraz informacje o natężeniu ruchu drogowego.


Renault był pierwszym producentem samochodów, który zaoferował zintegrowany system nawigacji satelitarnej w 1994 roku - wówczas to miała też miejsce pierwsza w Europie publikacja prasowa testu samochodu Renault Safrane z systemem nawigacji Carminat.


Patrick Pelata, Executive Vice President, Leader of the Europe Management Committee at Renault powiedział:
Dzisiaj Renault rozpoczął współpracę z TomTom, aby wspólnie zapewnić najbardziej aktualny, w pełni zintegrowany system nawigacji za niewiele ponad 500 Euro. Praca z dostawcą rozwiązań nawigacji satelitarnej udoskonali możliwości Renault w przystosowaniu się do wymagań rynku. Oferując w pełni zintegrowaną nawigację zapewniamy każdemu użytkownikowi dobrą ergonomię, wysoką jakość, bezpieczeństwo i niezawodność. Nasza współpraca to prawdziwy przełom, dzięki któremu nasi klienci będą mogli cieszyć się kolejnymi funkcjonalnymi udogodnieniami.

Dodatkowe informacje dotyczące najnowszych rozwiązań TomTom i Renault będą dostępne w 2009 roku. Mapy zostaną dostarczone przez TeleAtlas.

reklama

Ostatnie opinie internautów

bartek 11.11.2008 @ 17:53
A Mio nawiguje ze Skoda. Nie powiem gdybym miał kupować auto ze wzgledu na nawigacje to wybralbym skode ;-)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości