PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TomTom IQ Routes na wiosnę

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tomtom-iq-routes-na-wiosne-7303.html
QR Code
TomTom IQ Routes na wiosnę

Mariusz Burski, 19 marca 2010, 15:19
Tagi: GPS, nawigacja, TomTom

Zbliża się wiosna a wraz z nią coraz więcej wycieczek i wyjazdów poza miasto. Zanim się obejrzymy nadejdzie także lato i wakacje. Warto mieć pewność, że wyjeżdżając z miasta przebrniemy przez korki i dotrzemy do naszego miejsca docelowego na czas i bezpiecznie. Będzie to możliwe dzięki unikalnej technologii TomTom IQ Routes, która wyznaczy dla nas do 35% szybszą trasę do wybranego miejsca docelowego.

Podróżowanie z IQ Routes zapewnia, że wszyscy kierowcy, automatycznie otrzymują najbardziej aktualne i precyzyjne czasy podróży i dotarcia do celu na wyświetlaczu swojego urządzenia TomTom. Najbardziej odpowiednia trasa zostanie do nich dopasowana, w zależności od dnia tygodnia i godziny. IQ Routes bierze pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na opóźnienie podróży.

Jak to działa? Miliony użytkowników TomTom na całym świecie dobrowolnie i anonimowo udostępniają nam historyczne dane dotyczące prędkości przejazdu za każdym razem, gdy podłączą urządzenie do programu TomTom HOME. W rezultacie firma TomTom posiada ogromną bazę danych, która zawiera bezcenne informacje na temat rzeczywistego doświadczenia kierowców, zebranych przez lata od ponad 40 milionów użytkowników TomTom. Za pomocą tych danych, wyjątkowa technologia TomTom IQ Routes oblicza optymalną trasę, właściwą dla konkretnego dnia tygodnia i godziny, w której podróżujemy. Trasa wyznaczana jest na podstawie rzeczywistych danych dotyczących prędkości na drodze, a nie tylko maksymalnej, dopuszczalnej w danym miejscu prędkości. Pod uwagę brane są także opóźnienia, które mogą spowolnić naszą podróż (ruchliwe skrzyżowania, przejścia dla pieszych a nawet zakorkowane okolice centrów handlowych). Te dane nie tylko ogólnie poprawiają jakość nawigacji TomTom, ale są szczególnie pomocne w poprawie jakości szczegółowego wyznaczania tras w określonym czasie, dla wybranej przez nas trasy – właśnie takiej jak majówkowe lub wakacyjne podróże.


Źródło: TomTom

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 4 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości