PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TomTom tworzy serwis planowania podróży - Route Planner

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tomtom-tworzy-serwis-planowania-podrozy-route-planner-5160.html
QR Code
TomTom tworzy serwis planowania podróży - Route Planner

Piotr Baranowski, 4 grudnia 2008, 10:24 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 4 grudnia 2008 o 17:13)
Tagi: GPS, nawigacja, Route Planner, TomTom, TomTom IQ Routes

TomTom, dostawca rozwiązań nawigacyjnych, ogłasza dzisiaj otwarcie nowego serwisu planowania podróży Route Planner, który będzie dostępny pod adresem http://routes.tomtom.com. Darmowy serwis pozwala użytkownikom zaplanować trasę swojej podróży oraz znać czas i godzinę dotarcia do celu jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Dodatkowo serwis ten gromadzi całą wiedzę i doświadczenie firmy TomTom w planowaniu najdoskonalszych tras. W pierwszej fazie Route Planner będzie dostępny dla wybranej grupy użytkowników biorących udział w zamkniętym programie testowym (BETA test) rozpoczętym w tym tygodniu.

Internetowy serwis planowania trasy TomTom Route Planner pozwala użytkownikom zaplanować dokładną trasę do dowolnego adresu, analizując bieżące oraz historyczne informacje o natężeniu ruchu drogowego o różnych porach dnia. Serwis w unikalny sposób łączy dynamiczne informacje o ruchu drogowym (poprzez HD Traffic) wraz z 500 miliardami historycznych pomiarów szybkości na drogach całego świata (poprzez IQ Routes). To pozwala użytkownikom wcześniej zaplanować trasę bazując na faktach, a nie szacunkach, co z kolei przekłada się na bardzo precyzyjne określenie czasu podróży. Ponadto korekty map wprowadzane przez użytkowników nawigacji TomTom poprzez funkcję Map Share są regularnie nanoszone do serwisu Route Planner, aby wyznaczane trasy były zawsze najdokładniejsze i prezentowane na najnowszych mapach.

Harold Goddijn, Chief Executive Officer w firmie TomTom powiedział:

Uruchomienie serwisu internetowego Route Planner jest ważnym krokiem odzwierciedlającym naszą strategię, aby nagradzana nawigacja TomTom była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od platformy, z której korzystają. Użytkownicy, którzy nie posiadają urządzenia nawigacyjnego, będą teraz mogli również skorzystać z naszej usługi wyznaczania tras przed rozpoczęciem podróży, co przełoży się na możliwość zaplanowania swojego dnia lepiej niż kiedykolwiek dotychczas.

Wraz z postępami testów wersji BETA, internetowy serwis Route Planner będzie stopniowo udostępniany użytkownikom na całym świecie. Obecnie jest on dostępny w sześciu językach: holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 4.12.2008 @ 10:43
Niech TomTom doda obsługę języka polskiego to i w naszym kraju po wypuszczeniu oficjalnej wersji usługa ta może cieszyć się szerokim zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Zapowiada się dość ciekawie.
krzy12315 4.12.2008 @ 12:13
Bardzo fajna sprawa zaplanować sobie podróż przez Internet .TomTom prowadzi na razie beta testy w 6 językach mam nadzieje że niedługo będzie polska wersja językowa strony. Przyda się na pewno nie jeden raz. Ale jeżeli ktoś zna język angielski może śmiało korzystać.
cpk_worm 4.12.2008 @ 13:22
Wybiegając kilka lat w przyszłość pomyślcie jak niezwykle przydatna będzie ta opcja kiedy to nasze samochody zostaną wyposażone w automatycznego pilota :) Będziemy mogli przespać całą drogę ówcześnie nastawiając budzik z dużą dokładnością (np. na 5 minut przed dotarciem do kresu podróży) w celu poprawienia makijażu tudzież dojścia do siebie po kilku godzinach drzemki ;]
czarna2318 5.12.2008 @ 07:17
Bardzo dobre rozwiązanie dla tych co dużo podróżują i dla tych co gubią się na nowych trasach czy w miastach,których jeszcze nie byli.Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami,że strona powinna zawierać język polski.Ale mam nadzieję,że już wkrótce to się zmieni i my Polacy także będziemy mogli korzystać z tego "planera".

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 14 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości