PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP będzie świadczyć usługi dla poznańskiego MPK

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-bedzie-swiadczyc-uslugi-dla-poznanskiego-mpk-8821.html
QR Code
TP będzie świadczyć usługi dla poznańskiego MPK

Maciej Celmer, 18 marca 2011, 15:57
Tagi: Grupa TP, MPK Poznań, przetarg, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Telekomunikacja Polska będzie świadczyć usługi dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. MPK zamówiło świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz utrzymanie systemu monitoringu.

Wygrany przez Telekomunikację Kontrakt jest wart 6,6 mln zł netto. Operator konkurował o zamówienie z konsorcjum Inei i ZETO.

Przetarg zajął MPK Poznań cały zeszły rok. Ogłoszone na początku roku postępowanie zostało unieważnione. Dopiero w drugim udało się wyłonić wykonawcę. Zamawiający niedoszacował wartości zamówienia, które początkowo obliczane było na 4,9 mln zł. - czytamy w rpkom.pl

Źródło: rpkom.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 18.03.2011 @ 16:01
Jestem ciekawy, jak dotąd działał system monitoringu MPK.
Nie było go wcale?
Czekam na rozwój sytuacji, i efektów tejże współpracy ;)
M&M 18.03.2011 @ 16:11
@dawid9222 - w treści wiadomości jest napisane "utrzymanie" systemu, zatem można bezpiecznie założyć, że jakiś już był. PRzez system monitoringu MPK rozumiem kamery w pojazdach, dla zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych, ale też jakieś kamery skierowane na zewnątrz, które w przypadku kolizji mogą zaświadczyć na korzyść kierowcy.
Szkoda, że wygrało TP. Pewnie ich oferta był najlepsza (tańsza), ale nie zawsze powinno decydować kryterium ceny... Jestem przeciwny ustawianym przetargom, ale jeżeli zlecenie w podobnej cenie (bo nie wierzę, że była znacząco inna) mogłaby świadczyć lokalna firma (Inea i chyba lokalne ZETO), to powinno dać się jej szansę. Wkońcu jest bardziej lokalna niż TP, zatrudnia tutaj więcej ludzi, płaci podatki...
Takie podejście jest jednak sprzeczne z zasadą wolnej konkurencji, bo nie sądzę, żeby można było wymagać, żeby w przetargu brały udział tylko np. firmy zarejestrowane w Wielkopolsce.
Ważne jest, żeby działało :-)
dawid9222 18.03.2011 @ 16:18
M&M - no tak, mój błąd. Tak to jest, moje czytanie ze zrozumieniem... :)
Cami 18.03.2011 @ 19:18
@M&M - masz w zasadzie rację. Pieniądze wydaje spółka miejska, więc powinno ich jak najwięcej zostać w mieście, albo przynajmniej regionie. MPK nie jest jednak prywatne i nie może wybierać swobodnie usługodawców. Jeżeli urzędnik wybrałby droższą ofertę, to zaraz zrobiłaby się "afera" i nikt nie pamiętałby o lokalnych korzyściach. Na pocieszenie można powiedzieć, że większość prac będą wykonywali ni jacyś spadochroniarze nie wiadomo skąd, ale lokalni pracownicy TP, czy spółek, którym to zostanią zlecone pewne zadania. Tym większa szansa, że będą oni z Poznania :-). Część posad musi zostać na stałe, bo przecież ktos musi monitorować ten monitoring, naprawiać go itd.
kamilxy 18.03.2011 @ 21:49
Ahh, szkoda bardzo że nie wygrało ZETO (tak jestem stronniczy:) Monitoring działał napewno wcześniej, tylko z innym operatorem. Zeto jest firmą z Tarnowa (małopolska, ahh rozpiera mnie duma;D) ale rozwija się niesamowicie prężnie, w Tarnowie jest bezkonkurencyjne i zapewne w Poznaniu też sobie prędzej czy później poradzi;) w tym wypadku, zapewne TPsa zaproponowało najlepsze warunki bo je na to stać i jest efekt:) gratulacje:)
pozdrawiam
M&M 19.03.2011 @ 09:07
@kamilxy - tego tarnowskiego ZETO nie byłbym taki pewien. Pisząc lokalny miałem na myśli... Lokalny :-). Wydaje mi się, że jest ich całkiem sporo w różnych miastach. Poz sprawdzeniu na Wikipedii (której nie można jednak bezgranicznie ufać):
http://pl.wikipedia.org/wiki/ZETO
ZETO - czyli Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej - pierwotna nazwa najstarszych przedsiębiorstw informatycznych w Polsce.
...Rozpadła się tzw. "Sieć ZETO". Powstało 20 niezależnych już od siebie prywatnych spółek prawa handlowego (akcyjnych lub z ograniczoną odpowiedzialnością): w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Jeleniej Górze, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Świdnicy, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Jedynie ZETO Gdynia stała się spółką skarbu gminy, a następnie znalazła się w grupie spółek zależnych od Prokom Software.
http://www.zeto.com.pl/strona.php?ids=3&idsz=20
M&M 19.03.2011 @ 09:13
Czego to nie można znaleźć w Internecie. Nie che mi się głębiej grzebać, tutaj jest strona ze starym wyrokiem (otwiera się jako strona do druku): http://bit.ly/huwRjO. 2) Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zastosowań Elektronicznej Techniki Obliczeniowej ZETO - Spółka Akcyjna w Poznaniu, 60-967 Poznań, ul. Fredry 8A
kamilxy 19.03.2011 @ 11:44
M&M zwracam honor w takim razie:-) myślałem, że może być tylko 1 spółka akcyjna o takiej samej nazwie i dlatego byłem święcie przekonany, że to oryginalne tarnowskie ZETO:-) a tu zonk:o miło, że się podzieliłeś tym:)
pozdrawiam

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 10 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16