PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP chce uwzględnienia wyników audytu regulacyjnego w postępowaniach przed SOKiK

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-chce-uwzglednienia-wynikow-audytu-regulacyjnego-w-postepowaniach-przed-sokik-1991.html
QR Code
TP chce uwzględnienia wyników audytu regulacyjnego w postępowaniach przed SOKiK

Michał Gruszka, 19 września 2007, 11:28
Tagi: Telekomunikacja Polska (TP SA), WLR (Wholesale Line Rental)

Telekomunikacja Polska w prowadzonych przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów postępowaniach złożyła wnioski o uwzględnienie wyników zakończonego w sierpniu 2007r. audytu regulacyjnego. Chodzi o to, aby przy odwołaniach od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej w spr. stawek flat rate i WLR brane były pod uwagę kalkulacje kosztów usług TP potwierdzone przez audyt.

W decyzjach UKE o warunkach świadczenia przez TP innym operatorom hurtowych usług odsprzedaży abonamentu (WLR) i zryczałtowanej stawki rozliczeń (flat rate), ceny ustalone zostały w oparciu o benchmarki, gdyż regulator kwestionował kalkulacje kosztowe TP. W efekcie TP musi świadczyć te usługi poniżej rzeczywistych kosztów. Obecnie nie ma już podstaw do ustalania cen na podstawie benchmarków. Zgodnie z prawem mają one zastosowanie tylko w sytuacji, kiedy nie ma potwierdzonego modelu kosztowego.

23 sierpnia Telekomunikacja Polska przekazała do UKE zaudytowane sprawozdanie z rachunkowości regulacyjnej za rok 2006 oraz kalkulacji kosztów usług na 2007 r. wraz z Opinią z badania i Raportem Biegłego Rewidenta.

Audyt przeprowadził powołany przez Prezesa UKE biegły rewident Ernst &Young Audit, który wydał Opinię bez zastrzeżeń stwierdzającą, że sprawozdanie i wyniki kalkulacji kosztów zostały sporządzone zgodnie z prawem i zatwierdzoną przez Prezesa UKE Instrukcją rachunkowości regulacyjnej, Opisami kalkulacji kosztów i opisem przeszacowania środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, czytamy w informacji prasowej operatora.

(ź)TP

Źródło: telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości