PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP i Netia powołały zespół kryzysowy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-i-netia-powolaly-zespol-kryzysowy-348.html
QR Code
TP i Netia powołały zespół kryzysowy

Piotr Baranowski, 15 lutego 2007, 21:46
Tagi: Neostrada, Netia, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Telekomunikacja Polska i Netia powołały zespół mający rozwiązać problemy grupy klientów TP, którzy rozwiązując z TP umowę na dostęp do Internetu nie zawarli umowy z Netią lub nie została ona jeszcze zgłoszona do TP, w ramach umowy o bitstream access (BSA) zawartej pomiędzy Netią a TP.

W przypadku około 7 tys. wniosków złożonych przez klientów zgodnie z procedurą wynikającą z umów między operatorami, przejście do nowego operatora powinno odbyć się w terminie i bez większych problemów.

Niestety, jak wynika z informacji uzyskiwanych przez TP, zdarzają się przypadki w których klienci rozwiązując umowy z TP mogą zostać czasowo pozbawieni dostępu do Internetu, w wyniku braku skutecznego zawarcia umowy z operatorami alternatywnymi. Aby zminimalizować niedogodności związane z chwilowym brakiem możliwości korzystania z szerokopasmowego Internetu, TP zdecydowała się na utworzenie wspólnego z Netią zespołu roboczego, który będzie rozwiązywał te problemy.

Wszyscy klienci, którzy dotychczas nie podpisali umów z operatorami alternatywnymi, a których umowa z TP wygasła 14 lutego 2007 roku na skutek wypowiedzenia, mogą się zwracać do TP z prośbą o zgodę na cofnięcie oświadczenia woli. TP będzie się starać uwzględniać takie życzenia jeśli tylko będzie to technicznie możliwe (zwolnione porty mogły w międzyczasie zostać przydzielone nowym klientom).

Według danych TP, pomimo agresywnej kampanii różnych operatorów w mediach prowadzonej niekiedy z naruszaniem obowiązujących w tej mierze zasad, jedynie 1,8% bazy klientów zrezygnowało z neostrady tp korzystając z możliwości rezygnacji z usługi bez kar umownych, związanej ze zmianą regulaminu neostrady. Liczba nowych klientów, którzy w tym samym czasie zdecydowali się na skorzystanie z usługi neostrada tp znacznie przewyższyła liczbę osób, które zdecydowały się z tej usługi zrezygnować.

reklama

Ostatnie opinie internautów

czesio 14.03.2007 @ 10:55
no i git, przyda sie taki sztab, w sumie troche sie juz nazbieralo tych bylych klientow tepsy, ktorzy utkneli gdzies w korku czekajac na netie. chociaz wcale sie nie dziwie, ze taka sytuacja wyniknela, za duzo osob spierniczylo na raz i teraz maja nauczke :)
Dullo 14.03.2007 @ 21:08
dzieki takiemu zespolowi, mam nadizeje, ze z czasem sie wklaruje cale to zamieszanie i bedziemy mogli ogladac swobodna konkurencje. mi sie juz znudzil monopol. Chce szybszy net za rozsadna kase. Ile mozna czekac. Dobrze, ze chociaz Netia nie proznuje i zdaje sobie sprawe, ze trzeba dzialac..
misterious 20.03.2007 @ 09:38
z tego co wiem, to sytuacja wydaje sie sensownie klarowac, korek tych tepsowych uciekinierow sie przetyka, wiec chyba bedzie dobrz,e cale szczescie, potrzeba silnej konkurencji dla tepsy.
Dullo 20.03.2007 @ 22:08
Wiesz, to musi nastapic, ale jeszcze nie wyglada to tak, jakbym chcial :] W kazdym razie to kwestia czasu. Wreszcie dojdzie do takiego momentu ze przejscie z jednego operatora na ddrugi, bedzie kewestia dni i nie bedzie to takie bolesne. A ceny pojda i tak w dol.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 9 wynosi: