PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP: Kara na szefów bezzasadna i represyjna

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-kara-na-szefow-bezzasadna-i-represyjna-1129.html
QR Code
TP: Kara na szefów bezzasadna i represyjna

Według Telekomunikacji Polskiej kara nałożona na członków zarządu TP przez Urząd Komunikacji Elektronicznej jest bezpodstawna. Ukarani menedżerowie spółki odwołają się od niej do sądu.

prezes Zarządu TP Maciej Witucki powiedział:

Nie zgadzam się z karą nałożoną na mnie i członków Zarządu TP. Jest mi niezmiernie przykro, że zostaliśmy ukarani za to, że staraliśmy się jak najszybciej wypełnić obowiązek i dać naszym klientom możliwość korzystania z dostępu do Internetu świadczonego przez innych operatorów. Jaki cel chce osiągnąć regulator? W świetle prawa telekomunikacyjnego kara ma mieć przecież charakter przymuszający, czyli obligujący do wykonania decyzji regulatora, a nie represyjny. Dziś odnoszę wrażenie, że jakkolwiek postąpilibyśmy w tej sprawie i tak zostalibyśmy ukarani.

TP zwraca także uwagę na fakt, iż w rekordowo krótkim czasie wdrożyła decyzję UKE o Bitstream Access i umożliwiła świadczenie usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w swojej sieci przez innych operatorów. Stało się tak mimo tego, że TP musi sprzedawać dostęp do sieci poniżej kosztów.

Problemy części klientów z płynnym przejściem do innego dostawcy Internetu, na które wskazuje regulator, wynikły w znacznej mierze ze spiętrzenia w krótkim czasie dużej liczby zamówień. O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że partnerzy TP szacowali liczbę nowych klientów na kilka tysięcy, a w rzeczywistości przełączyliśmy ich prawie 50 tys. Niezbędne było stworzenie dodatkowych szczegółowych procedur współpracy między operatorami, usprawniających proces przełączania klientów, informuje Telekomunikacja Polska.

TP zaznacza, że od początku angażowała się w rozwiązywanie tych problemów. Powołany został m.in. wspólny zespół roboczy TP i Netii, który umożliwił realizację zaległych wniosków i pozwala obecnie na bieżące analizowanie potencjalnych trudności. Netia i Energis przyznały publicznie, że również ponoszą część odpowiedzialności za kłopoty z przejmowaniem klientów od TP, ale regulator ukarał wyłącznie TP.

Według TP publicznie podnoszone przez UKE argumenty, że musi ukarać członków zarządu TP, bo kary nakładane na firmę nie odnoszą skutku, sa absurdalne. Przypomnijmy, że w ciągu niespełna roku Urząd nałożył już na TP 17 kar na łączną kwotę ponad 475 mln zł. Taka praktyka postępowania regulatora rynku nie ma precedensu nie tylko w Polsce, ale również w Unii Europejskiej.

TP zwraca także uwagę, że większa część kar dotyczy szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów indywidualnych, który zgodnie z normami Unii Europejskiej nie podlega regulacji. Pod naciskiem Komisji Europejskiej polski regulator zrezygnował z wprowadzenia przepisów dających mu prawo do regulowania neostrady tp. Także Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że UKE nie ma prawa karać TP w związku z neostradą i 21 maja uchylił karę 100 mln zł.

reklama

Ostatnie opinie internautów

romek 24.05.2007 @ 21:09
najbardziej mnie rozsmieszyl fragment wypowiedzi wituckiego, że czuja sie ukarani za to że jak najszybciej starali sie wypelnic obowiazek; sciema nad ściemami; cale szczeście Netia i inni niezależni dostawcy maja tanszy szybki net od tepsy, wiec mozna porzucic juz tepe
pietrek 27.05.2007 @ 12:27
probuja odwrocic kota ogonem, brakuje im sensownych argumentow ;). widac, ze zacynaja bac sie sily netii, bo staje sie ona cortaz bardziej niezalezna, i popimo wspolnych laczy z tepsa, jest osrodkiem dzialajacym i funkcjonujacym po swojemu i wedlug wlasnej polityki, rowniez cenowej, co nie odpowiada tepsie za bardzo, bo czuje sie zagroona ;)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości