PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP kontra UKE - dalsza część telenoweli

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-kontra-uke-dalsza-czesc-telenoweli-5545.html
QR Code
TP kontra UKE - dalsza część telenoweli

Jak informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP, ruszyły prace nad przygotowaniem kolejnych kalkulacji do audytu kosztowego. Do tej pory Urząd Komunikacji Elektronicznej już dwukrotnie kwestionował przygotowany audyt.

Wojeciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP napisał:

Pod mało ciekawą nazwą kryje się ponad 1000-stronicowy dokument, który we wszystkich krajach Unii Europejskiej jest wykorzystywany i niezbędny do prowadzenia właściwej regulacji rynku telekomunikacyjnego. Na zlecenie UKE, przygotowuje go zawsze renomowany audytor w naszym wypadku Ernst&Young. W audycie chodzi o potwierdzenie tzw. wyliczonych uzasadnionych kosztów TP i na tej podstawie ustalenie stawek hurtowych dla innych operatorów. Bez tego ceny są de facto ustalane arbitralnie i niestety tak właśnie się dzieje. Polska od dwóch lat jest wyjątkiem na skalę europejską, bo jesteśmy jedynym krajem z 27 członków UE, gdzie poprawnie zrobiony audyt nie został przyjęty przez regulatora. Obawiam się, że to może skończyć się kolejnym kłopotem Polski w Komisji Europejskiej. Myślę też, że UKE zdaje sobie sprawę, że do trzech razy sztuka się nie uda. Dlatego już zaczęła się dyskusja z regulatorem z sugestiami, jak niektóre koszty liczyć. Można z nich wyczytać tendencję, aby część uzasadnionych kosztów TP nie uwzględniać. Mam nadzieję, że nie będzie już tak kuriozalnych pomysłów, jak rok temu, kiedy regulator chciał, aby w kosztach uwzględniano tylko 2 mkw. powierzchni na pracownika, czyli mniej niż przysługuje więźniowi w areszcie albo pomysł nie uwzględnienia kosztów obsługi regulatora i przygotowania audytu.
reklama

Ostatnie opinie internautów

panda 18.02.2009 @ 14:15
No ciekawe czy UKE po raz kolejny odrzuci ten raport, z tego co pisze rzecznik to argumenty urzędu nie brzmią zbyt poważnie...no zobaczymy jaki będzie finał całej sprawy.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości