PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP: Skarga na bezczynność Urzędu Komunikacji Elektronicznej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-skarga-na-bezczynnosc-urzedu-komunikacji-elektronicznej-4599.html
QR Code
TP: Skarga na bezczynność Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Wojewódzki Sąd Administracyjny zobowiązał Prezesa UKE do zakończenia analizy rynku tranzytu połączeń w sieci stacjonarnej.

W dniu 27 czerwca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie dokonał publikacji orzeczenia w sprawie ze skargi Telekomunikacji Polskiej S.A. na bezczynność Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w zakresie analizy konkurencyjności rynku tranzytu połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej (rynek 10).

Sąd zobowiązał Prezesa UKE do wydania odpowiedniego aktu:
postanowienia stwierdzającego skuteczną konkurencję na badanym rynku, lub
decyzji wyznaczającej przedsiębiorcę, który zajmuje znaczącą pozycję na rynku i nakładającej na niego odpowiednie obowiązki regulacyjne.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wyjaśnił, iż skarga TP była zasadna. Postępowanie przed Prezesem UKE, zgodnie z art. 206 Prawa telekomunikacyjnego, toczy się na podstawie Kodeksu postępowania administracyjnego, dlatego też należy stosować terminy załatwienia spraw w tym kodeksie przewidziane.

Sąd wskazał, iż organ administracji pozostaje w bezczynności nie tylko, gdy nie prowadzi postępowania zgodnie z terminami określonymi w Kodeksie postępowania administracyjnego, lecz również gdy w określonym czasie nie podjął stosownego rozstrzygnięcia. Ponadto Sąd przyjął, że dla stwierdzenia dopuszczalności skargi na bezczynność organu nie ma znaczenia rodzaj rozstrzygnięcia, jakie ma zostać wydane, czy też istnienie zawinionej, czy niezawinionej przyczyny niewydania aktu.

Uwzględniając skargę TP na bezczynność organu, Wojewódzki Sąd Administracyjny zobowiązał Prezesa UKE do wydania odpowiedniego aktu w terminie 60 dni od dnia zwrotu akt administracyjnych z sądu.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości