PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP udostępni studentom Politechniki Warszawskiej sieć LTE do testów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-udostepni-studentom-politechniki-warszawskiej-siec-lte-do-testow-9665.html
QR Code
TP udostępni studentom Politechniki Warszawskiej sieć LTE do testów

Maciej Celmer, 2 listopada 2011, 12:41
Tagi: Grupa TP, LTE (Long Term Evolution), Telekomunikacja Polska (TP SA), Testy

Telekomunikacja Polska, wspólnie z Huawei, udostępni studentom Politechniki Warszawskiej sieć Long Term Evolution (LTE) do konstruowania nowoczesnych usług bazujących w pełni na technologii IP. Firmy podpisały umowę o prowadzeniu wspólnych badań i wymianie doświadczeń.

Krzysztof Kozłowski, dyrektor Orange Labs Polska powiedział:

Wspólnie z naszymi partnerami stworzyliśmy środowisko badawcze do rozwoju usług bazujących na technologii LTE, które wyprzedzają dzisiejszą ofertę TP. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli zaoferować klientom zaskakujące i nowatorskie usługi najnowszej

Współpraca w modelu open innovation, w ramach którego powstaje porozumienie z udziałem wiodącego na rynku partnera technologicznego (Huawei), naukowego (PW) oraz operatora telekomunikacyjnego (TP) to szansa na rozwój zarówno dla studentów, jak i firm partnerskich. Jest to jeden z niewielu projektów w modelu open innowvation w Polsce.

To kolejny krok we współpracy TP i PW. W ubiegłym roku ruszył wspólny projekt „Miasteczko Testowe TP w PW", który polegał na nieodpłatnym udostępnieniu infrastruktury szerokopasmowej w technologiach FTTH, VDSL2 i radiowych do prowadzenia wspólnych projektów badawczych oraz wymiany doświadczeń związanych z najnowszymi trendami naukowymi i technologicznymi. Głównymi użytkownikami tej sieci są studenci, których zadaniem jest jej ocena pod względem jakości oraz doskonalenie lub opracowywanie nowych usług.

Źródło: Grupa TP

reklama

Ostatnie opinie internautów

gosc 4.11.2011 @ 16:31
Ci ze studentów którzy mają dostęp do LTE pewnie ściągają teraz filmy ile wlezie J Przyznam że pomysł takiej współpracy mi się podoba, mam natomiast pytanie do uzytkowników neostrady: czy ktoś z Was ma ją w pakiecie z tv lub telefonem ? Jaki wpływ ma np. połączenie przez telefon na szybkość ściągania plików ?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 9 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości