PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > TP zwiększa bezpieczeństwo Neostrady przez blokadę IRC

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/tp-zwieksza-bezpieczenstwo-neostrady-przez-blokade-irc-5234.html
QR Code
TP zwiększa bezpieczeństwo Neostrady przez blokadę IRC

Piotr Baranowski, 16 grudnia 2008, 18:09
Tagi: bezpieczeństwo, Grupa TP, Internet, Neostrada, Telekomunikacja Polska (TP SA)

Blokowana jest możliwość komunikacji z adresami IP, z których kontrolowane są komputery wykorzystywane w sieciach Botnet (tak zwane komputery zombie).

Ze względu na to, że sieci Botnet są bardzo często kontrolowane za pośrednictwem serwerów IRC, wprowadzenie nowych zabezpieczeń może spowodować zablokowanie niektórych usług i serwerów tego typu.

Korzyścią dla internautów będzie znaczne zmniejszenie zagrożenia, że ich komputer zostanie wykorzystany do działań przestępczych, a także zmniejszenie ilości spamu i podniesienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez internet.

Obecnie na świecie zidentyfikowano ponad 4,5 tysiąca komputerów kontrolujących sieci Botnet. Pod ich kontrolą mogą być miliony komputerów, z których wysyłany jest spam i wirusy, dokonywane są ataki na inne komputery lub zbierane są dane, np. o numerach kart kredytowych. Właściciele przejętych komputerów najczęściej nie są świadomi, że ich sprzęt jest wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Więcej o sieciach Botnet: http://pl.wikipedia.org/wiki/Botnet
Więcej o bezpieczeństwie sieci TP: http://www.tp.pl/cert/

reklama

Ostatnie opinie internautów

Macol 17.12.2008 @ 11:07
Hmm nie ma zrodla newsa, wiec sie tutaj zapytam o szczegoly. Czy blokowany bedzie caly IRC czy tylko niektore adresy ip serwerow IRC? Bo z newsa niestety to nie wynika...
edi 17.12.2008 @ 21:48
"Blokowana jest możliwość komunikacji z adresami IP, z których kontrolowane są komputery"

wynika bezpośrednio z tytułu
Macol 18.12.2008 @ 09:48
hmm z tytułu to wynika:

"TP zwiększa bezpieczeństwo Neostrady przez blokadę IRC"

No i co, bedziemy sie teraz klucic nie znajac zrodla informacji? Nie mam neo i mi to wisi o i jak blokuja, bardziej chcialem zwrocic uwage na niespojnosc przekazywanych informacji lub na "onetowy" sposob pisania tematow do newsa. Taka mala zlosliwosc z mojej strony ;P
ktoś tam 4.01.2009 @ 18:19
Zablokowana jest spora pula IP, kilkaset tysięcy adresów.
Spróbujcie z neo wejść chociaż na gimp.org - nie da się. Jak widać walenie pulami bez opamiętania powoduje wywalenie z użytku nawet pożytecznych stron. Polecam na 9393 dobijać się o 50% obniżki za neostradę, niektórym osobom udało się. Jest też sposób na wyłączenie blokady jeśli ktoś nie chce jej mieć - w połączeniu do nazwy użytkownika dodać "bez_ochrony-" czyli np. jeśli login to login@neostrada.pl, to trzeba zmienić na BEZ_OCHRONY-login@neostrada.pl - szkoda tylko, że sprawdzałem i pomimo tego, że połączenie się zestawia, to blokada dalej jest.
kisiel 14.01.2009 @ 00:16
spokoloko
ja se mazłem javke i jak sie trochi pobawic to obchodzi
jak kto chce dac majla to dac ja wysle
ale asem w javce nie ejstem wiec nie dziwta sie ze oprocz pisania nic tam zrobic nie mozna
:P

aha
i jest jeszcze oipcja przez www wchodzic na irc nie
vwojt 2.05.2009 @ 20:17
to przesądziło o mojej rezygnacji z neo... na szczęście umowa kończy sie niedługo...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 11 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16