PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Trasa dla początkujących w AutoMapie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/trasa-dla-poczatkujacych-w-automapie-8747.html
QR Code
Trasa dla początkujących w AutoMapie

Maciej Celmer, 10 marca 2011, 15:06
Tagi: AutoMapa

Kierowcy z mniejszym doświadczeniem drogowym i ceniący sobie spokój podróży będą mogli skorzystać z nowego typu trasy, przygotowanego specjalnie dla nich przez AutoMapę oraz Fundację Krzysztofa Hołowczyca Kierowca Bezpieczny.

Nowa funkcjonalność AutoMapy pod nazwą Trasa Łatwa pozwoli mniej doświadczonym uczestnikom ruchu drogowego zaplanować trasę tak, aby była jak najłatwiejsza do pokonania.

Marcin Kędzia z Fundacji Kierowca Bezpieczny powiedział:

Zasada wyznaczania Trasy Łatwej została oparta na wieloletnim doświadczeniu Fundacji, działającej w obszarze bezpieczeństwa drogowego. Nasze obserwacje oraz analiza wyników prowadzonych badań pozwoliły określić kryteria wyboru trasy przejazdu. Trasa zwykle ma być łatwa i możliwie krótka. Teraz na nasze życzenie, dokładnie taką trasę wyznaczy nam AutoMapa.


Podczas planowania trasy, AutoMapa stara się omijać skręty w lewo, oraz unika zawracania. Jednocześnie, tam, gdzie będzie to możliwe, AutoMapa pracując w trybie trasy Łatwej stara się nie prowadzić przez ronda. Eliminowane są najtrudniejsze manewry drogowe. Przy wyborze dróg przejazdu, priorytet nad danymi SmartRoutes/LiveDrive! mają drogi możliwie najwyższej kategorii.


Krzysztof Hołowczyc powiedział:
Korzystanie z Trasy Łatwej fantastycznie upraszcza podróżowanie, szczególnie kierowcom z mniejszym doświadczeniem lub słabszą orientacją w topografii. Opcja ta umożliwia mało skomplikowane i dzięki temu mniej stresujące poruszanie się na przykład w dużym, zatłoczonym mieście. Dzięki temu zawsze szybko, spokojnie i bezpiecznie dotrzemy do celu.

Trasa Łatwa udostępniona zostanie wkrótce wszystkim użytkownikom AutoMapy w najnowszej wersji oznaczonej numerem 6.8. Nowa wersja dostępna będzie bezpłatnie dla wszystkich dla wszystkich użytkowników posiadających ważną subskrypcję.

Program jest do pobrania na stronie www.AutoMapa.pl

Źródło: AutoMapa

reklama

Ostatnie opinie internautów

Frasier 10.03.2011 @ 15:23
Widać, że nie tylko mnie to zaciekawiło (wkleiłem pod wcześniejszą wiadomością rozwiniecie) i postanowili w komunikacji podkreślić ten "ficzer".
Czy ronda są naprawdę trudne? Chyba, że jakieś wielopasmowe z trmawajami dla zamieszania, ale proste? Bardziej boję się skrzyżowań z których nic nie wynika :-). Są takie miejsca, do tego paskudnie oznaczone.
dawid9222 10.03.2011 @ 16:08
Jak już wspominałem w poprzednich komentarzach, trudno mi sobie wyobrazić trasę unikając skrętów w lewo, oraz rond.
Trasa byłaby dłuuuga ;)
No ale musiało to zostać przetestowane, więc w pewnym sensie musi się sprawdzać.
Więc jeśli ma to poprawić bezpieczeństwo dla osób niedoświadczonym, to jestem jak najbardziej za ;)
kamilxy 10.03.2011 @ 18:27
Ciekawy pomysł, ale jakoś też nie mogę sobie wyobrazić żeby unikanie skrętów w lewo mogło nadmiernie nie wydłużać podróży : ) zobaczymy jak sprawdzi się w praktyce. Przynajmniej początkujący kierowcy będą mieli łatwiej : )
pozdrawiam
Wanda 10.03.2011 @ 19:34
Jako ciekawostkę podam, że unikanie skrętów w lewo to nie jest coś nowego. Pamiętam, że w UPS (przynajmniej tym amerykańskim) optymalizują trasy nie tylko pod względem odległości, ale i CZASU dostawy. Widziałam film gdzie komputer przeliczał trasę tak, że unikając skrętów w lewo dostawca oszczędzał czas w danej dzielnicy. Szybkie Google i między innymi tutaj o tym piszą http://www.businessweek.com/magazine/content/07_10/b4024005.htm?chan=innovation_special+report+--+customer+service_customer+service i tutaj http://abcnews.go.com/WNT/story?id=3005890&page=1
kamilxy 12.03.2011 @ 14:05
Nie wiedziałem, że UPS dysponuje takim świetnym systemem: ) ale przesyłki docierają w rewelacyjnym tempie i tego się nie da ukryć;-)) z tym, że wydaję mi się, że jeżeli chodzi o rozprowadzanie przesyłek to łatwiej jest tych skrętów unikać bo kierowca robi koło tzn. wyjeżdża z bazy, system tworzy mu taką kolejność rozprowadzania, żeby jechał po kole w kierunku wskazówek zegara i dzięki temu częściej skręca w prawo!:-) a z innej beczki wczoraj pierwszy raz testowałem wypożyczoną AutoMapę i głos pana Hołowczyca bardzo sympatyczny:))
pozdrawiam:-)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości