PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Trwają testy beta nowego skanera online firmy ESET

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/trwaja-testy-beta-nowego-skanera-online-firmy-eset-5371.html
QR Code
Trwają testy beta nowego skanera online firmy ESET

Łukasz Roguski, 15 stycznia 2009, 14:54
Tagi: ESET, Wirusy

Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, opublikowała wersję beta swojego nowego skanera online, który umożliwia bezpłatne diagnozowanie i usuwanie wykrytych zagrożeń, w tym złośliwych rootkitów.

Beta nowego skanera online ma kilka poprawek w stosunku do wersji poprzedniej. Najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z rozwiązania nie tylko przez użytkowników Internet Explorera, ale także przez fanów przeglądarek Mozilla Firefox, Netscape Navigator czy Opera. Nowy skaner, już w wersji beta, wyposażono w technologię anti-stealth, znaną z rozwiązań ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, umożliwiającą wykrywanie i usuwanie groźnych rootkitów z zainfekowanego komputera.

Podobnie jak ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security skaner online nie powoduje spowolnienia pracy komputera. Rozwiązanie umożliwia skanowanie plików archiwalnych, wykonywalnych oraz zbiorów skompresowanych. Wykryte przez skaner zagrożenia umieszczane są w kwarantannie, a użytkownik sam decyduje czy dany plik usunąć z komputera, zatrzymać w kwarantannie czy też może przywrócić.

Rozwiązanie korzysta ze stale aktualizowanych sygnatur przygotowywanych dla programów firmy ESET oraz z zaawansowanej heurystyki, będącej elementem technologii ThreatSense udostępnionej przez ESET ThreatLab. Dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji heurystyka daje użytkownikowi gwarancję, że skaner rozpozna zarówno znane, jak i zupełnie nowe, jeszcze niezidentyfikowane zagrożenia.

Beta skanera online firmy ESET jest wczesną wersją testową finalnego produktu, dlatego nie posiada jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz pełnej dokumentacji. Wersja testowa rozwiązania przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie powinna być instalowana na komputerach i w sieciach, które wykonują kluczowe dla firm zadania lub przechowują wrażliwe dane.

Wersja beta skanera jest dostępna na stronie http://beta.eset.com/eos

Źródło: ESET

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości