PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Turniej ATP Orange Warsaw Open po raz pierwszy w Warszawie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/turniej-atp-orange-warsaw-open-po-raz-pierwszy-w-warszawie-4160.html
QR Code
Turniej ATP Orange Warsaw Open po raz pierwszy w Warszawie

Michał Gruszka, 8 maja 2008, 12:32
Tagi: Orange, rozrywka

Dzięki współpracy PTK Centertel, Prokom Investments i władz Warszawy, w stolicy odbędzie się największy w Polsce turniej tenisowy z cyklu ATP International Series. Gwiazdy tenisa zagrają w dniach 9-15 czerwca 2008 na kortach Warszawianki. Pula nagród Orange Warsaw Open wyniesie 404 000 euro.

PTK Centertel, Grażyna Piotrowska-Oliwa. powiedziała:

Współorganizacja tak prestiżowego turnieju jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu władz miasta oraz pasji PTK Centertel światowy tenis zobaczymy w Warszawie. Jesteśmy dumni z tego, że możemy podtrzymać najlepsze sportowe tradycje, zapoczątkowane przez firmę Prokom.


Organizacji dużych, międzynarodowych wydarzeń sportowych w Warszawie sprzyja lokalizacja miasta w centrum Polski, największy port lotniczy oraz rozbudowana baza noclegowa i sportowo-rekreacyjna. Stolica oferuje największą w kraju liczbę całorocznych kortów, spełniających wymogi światowych federacji tenisowych.


prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. powiedziała:
Warszawa systematycznie buduje swoją markę poprzez sport. W kontekście przygotowań do EURO 2012 udowadniamy, że stolica Polski jest najlepszym miejscem do organizacji ważnych wydarzeń sportowych, takich jak Orange Warsaw Open.


Turniej będzie wspierany doświadczeniem Prokom Investments - dotychczasowego sponsora i organizatora turnieju w Sopocie. „Przez ostatnich szesnaście lat turniej organizowany był w Sopocie. To dzięki zaangażowaniu władz Sopotu z prezydentem Jackiem Karnowskim na czele, Sopockiego Klubu Tenisowego i dziesiątek przyjaciół tenisa mogliśmy rozwinąć turniej do rangi największego wydarzenia tenisowego w Polsce i jednocześnie jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Przez lata zdobyliśmy ogromne doświadczenie w organizacji imprezy sportowej na najwyższym światowym poziomie, co potwierdziły również władze ATP, przyznając nam w 2007 roku nagrodę dla najlepiej zorganizowanego turnieju tenisowego w Europie.


prezes zarządu Prokom Investments, Ryszard Krauze powiedział:
Dziś, tym doświadczeniem chcemy podzielić się z naszym wieloletnim partnerem - PTK Centertel, który przy współorganizacji turnieju przejmuje wiodącą rolę. Cieszę się, że prezes Grażyna Piotrowska-Oliwa współdzieli naszą pasję do rozwoju tenisa w Polsce. A silne związki Prokomu z polskim tenisem chcemy pogłębić poprzez wspieranie utalentowanych polskich tenisistów, grających w ramach PZT Prokom Team.

Orange jest jednym z najbardziej aktywnych sponsorów sportu w Polsce, m.in. jako sponsor pierwszej ligi piłkarskiej - Orange Ekstraklasy i tenisa ziemnego. Zgodnie ze swoją strategią sponsoringową, PTK Centertel wspiera wydarzenia sportowe, przyczyniając się tym samym do popularyzacji i rozwoju sportu w kraju. Zaangażowanie PTK Centertel w sponsorowanie polskiego tenisa sięga 2000 roku, gdy podjęto decyzję o zaangażowaniu w rozgrywany w Sopocie turniej. Dzięki współpracy Orange i Prokom, jedyny w kraju turniej rangi ATP stał się najbardziej rozpoznawalną imprezą tenisową w Polsce. Stało się tak m.in. dzięki profesjonalizmowi organizatorów i największym gwiazdom światowego tenisa, które regularnie pojawiały się w Sopocie. W 2004 roku zwyciężył Rafael Nadal, aktualnie absolutna gwiazda światowego tenisa. W Sopocie grali także: Guillermo Coria, Nikołaj Dawydienko, Juan Carlos Ferrero, Marat Safin, czy Carlos Moya.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości