PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE chce wyłonić nowych operatorów komórkowych w przyszłym tygodniu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-chce-wylonic-nowych-operatorow-komorkowych-w-przyszlym-tygodniu-2012.html
QR Code
UKE chce wyłonić nowych operatorów komórkowych w przyszłym tygodniu

Michał Gruszka, 22 września 2007, 23:10 (ostatnio zmodyfikowano w sobota, 22 września 2007 o 23:10)
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) planuje ogłosić w przyszłym tygodniu wynik przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 1800 MHz do wykorzystania w publicznej sieci telekomunikacyjnej. Urząd liczy na przyznanie częstotliwości jednemu lub dwóm operatorom, którzy będą mogli prowadzić działalność na rynku telefonii komórkowej i stacjonarnej oraz w zakresie usług internetowych, poinformowała w piątek prezes UKE Anna Streżyńska.

Streżyńska w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes, podtrzymując wcześniejsze zapowiedzi.
powiedziała:

Jeżeli wszystko dobrze się złoży - czekamy na opinię prezesa UOKiK - będzie rzeczywiście w ostatnich dniach września ogłoszony wynik tego przetargu. Ja też bardzo na niego czekam, liczę na to, że zmieni się stan rynku komórkowego. Będzie kolejny operator lub dwóch, ponieważ przetarg opiewa nawet na dwie licencje. Oczywiście, wszystkie częstotliwości może wziąć jeden gracz, ale może się ułożyć tak, że będzie to dwóch nowych graczy.


Streżyńska zaznaczyła, że urząd chce umożliwić nowemu operatorowi lub operatorom działalność na każdym rynku, na którym chce działać: komórkowym, internetowym, stacjonarnym.
Zmieniamy więc układ rynkowy w dużym stopniu, licząc oczywiście na obniżki cen, ale też na podniesienie jakości, na nowe usługi, na integrację wielu usług w jednej ofercie

Przetarg został ogłoszony w maju. W sierpniu UKE podał, że do przetargu przystąpiły: Polska Telefonia Komórkowa Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polkomtel, Tolpis oraz firmy, które złożył po dwie oferty - CenterNET i Inquam Broadband GmbH.

Częstotliwości z zakresu 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz, które są oferowane w przetargu, mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia ruchoma, telefonia stacjonarna, radiowy dostęp do sieci internet) na obszarze całego kraju do 31 grudnia 2022 roku.

Przetarg na GSM 1800 był organizowany już dwukrotnie. Pierwszy przetarg nie był rozstrzygnięty, ponieważ żadna ze stron nie uzyskała nawet minimalnej wymaganej w przetargu ilości punktów. Z kolei drugi przetarg wygrała Telekomunikacja Kolejowa, spółka z grupy PKP. Za rezerwację częstotliwości miała zapłacić ponad 500 mln zł. Jednak właściciele firmy (Skarb Państwa i PKP) zdecydowali, że nie odbierze ona licencji.

Źródło: UKE, WirtualneMedia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości