PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE chce zakazać oszukańczych loterii SMS

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-chce-zakazac-oszukanczych-loterii-sms-8513.html
QR Code
UKE chce zakazać oszukańczych loterii SMS

Wokół tematu konkursów i loterii SMS`owych organizowanych za pośrednictwem sieci komórkowych krąży wiele kontrowersji. Ich regulaminy są nie jasne i narażają klientów sieci na niespodziewane koszty. Prezes UKE mówi "Stop".

[quote 0="Anna Streżyńska, prezes UKE w wywiadzie dla "Gazety"" gender="f"]Chcę zakazać oszukańczych loterii i gier poprzez SMS-y organizowanych przez operatorów sieci komórkowych[/quote]

Do UKE wpływa coraz więcej skarg na loterie i konkursy SMS, które generują użytkownikom sieci komórkowych ogromne rachunki. Skargi pojawiają się też na wielu forach internetowych i portalach.

Narażeni na konsekwencje finansowe klienci skarżą się, że zostali do konkursów wciągnięci podstępem i nie mogą znaleźć wyjścia. Regulaminy tych gier są bardzo trudno dostępne, jednak nie podają one szczegółowo, jak zrezygnować z "zabawy". Nawet Prezes Streżyńskiej zajęło sporo czasu znalezienie antidotum na konkurs, w który przypadkowo wplątał się jej znajomy.

Prezes UKE podjęła już działania w tym kierunku. Wysłała do operatorów i organizatorów konkursów propozycję zmian w regulaminach. Zawierają one zapisy, które mają umożliwić klientom: zablokowanie wszystkich numerów o podwyższonej opłacie, ustalenie maksymalnej kwoty przeznaczonej na takie cele i pełną informację o cenie oraz konsekwencjach związanych z wysłaniem SMS na numer o podwyższonej płatności.

To dopiero początek.

Prezes UKE dla Wyborczej powiedziała:

Docelowo chcę wprowadzić zakaz organizowania loterii i konkursów SMS-owych. A jeśli nie zakaz, to nakaz uzyskania jednoznacznej zgody klienta na udział w konkursie. Najlepiej w formie podpisu na aneksie do umowy.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z cenami usług SMS Premium - Cenne SMS`y Premium - ile kosztują?

Źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Ostatnie opinie internautów

gracz 9.02.2011 @ 16:47
No i w końcu im się do tyłków dobiorą. Możliwość blokowania takich SMS powinna byc standardem, a nie teraz zachodzi konieczność stosowania takiej metody. Oczywiście całkowitego zakazu nie popieram, każdy ma wolną wolę, ale dobrym pomysłem jest dać możliwość dobrowolnego uwolnienia się od konkursów i loterii.
Julia 22.02.2011 @ 09:00
A mi tam o nie przeszkadzało. Wiedziałam w co się ładuję jak wysyłałam pierwszy pusty sms. Ludzie przecież to loteria a nie recepta na szczęście i powodzenie.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 5 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości