PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE chce zmusić operatorów do przeniesienia numerów między różnymi ofertami

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-chce-zmusic-operatorow-do-przeniesienia-numerow-miedzy-roznymi-ofertami-5303.html
QR Code
UKE chce zmusić operatorów do przeniesienia numerów między różnymi ofertami

Łukasz Roguski, 6 stycznia 2009, 13:32 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 6 stycznia 2009 o 13:36)
Tagi: Era, MMP, Orange, Plus, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), Sami Swoi, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Już niebawem operatorzy będą zmuszeni do umożliwienia klientom migracji ze swoim numerem telefonu w ramach różnych ofert. Dzięki nowym regulacjom byłoby możliwe przejście z abonamentu w Erze na ofertę marki Heyah.

Podobna sytuacja dotyczy klientów sieci Plus - nie mogą oni na przykład przenieść swojego numeru z oferty abonamentowej do sieci Sami Swoi. Ograniczenia operatorów można ominąć, ale wymaga to sporych wydatków i jest uciążliwe. Prawo telekomunikacyjne umożliwia bowiem jedynie zachowanie swojego numeru przy zmianie operatora. Innymi słowy można przenieść swój numer np. z Plusa do Orange, a później ponownie przenieść do Plusa, ale aktywować kartę w ofercie Sami Swoi. Analogiczną operację można wykonać w przypadku chęci przeniesienia numeru z Ery (abonament lub TakTak) do Heyah.

Ministerstwo Infrastruktury w porozumieniu z UKE rozpoczęło prace nad nowelizacją prawa telekomunikacyjnego, dzięki której przenoszenie numeru w obrębie sieci należącej do jednego operatora ma być prostsze.

Źródło: Metro, własne

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 6.01.2009 @ 19:43
Uważam, że działania UKE w sprawie przenoszenia numeru pomiędzy sieciami tego samego operatora w tym przypadku są bardzo zasadne i godne poparcia. Operatorzy celowo blokują taką możliwość ponieważ najczęściej wiąże się ona z utratą klienta abonamentowego na rzecz użytkownika oferty na kartę. A ten drugi nie jest związany dwu czy trzyletnim kontraktem i w każdej chwili może zrezygnować z usług. Za to klient abonamentowy przynosi stałe zyski i jak już się go raz 'złapie' to na pewien czas ma się go w garści i operator nie musi dokładać ciągłych starań aby przy nim pozostał. Jest oczywiście możliwość przeniesienia się pomiędzy ofertami tego samego operatora ale jest to bardzo czasochłonne, wymaga dużo cierpliwości i starań. I do tego jeszcze trzeba płacić dwukrotnie za przeniesienie numeru co wyniesie ponad 100 zł. Dopóki operatorzy nie będą zmuszeni do przenoszenia numerów dopóty sami tego nie uczynią. Klienci mogą tylko na takich zmianach zyskać.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości