PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE nie chce nakazać Plusowi warunków umowy z GTS Energis

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-nie-chce-nakazac-plusowi-warunkow-umowy-z-gts-energis-5301.html
QR Code
UKE nie chce nakazać Plusowi warunków umowy z GTS Energis

Łukasz Roguski, 6 stycznia 2009, 13:00 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 6 stycznia 2009 o 13:38)
Tagi: Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), Anna Streżyńska

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował na łamach swojej strony internetowej projekt decyzji w sprawie odmowy decyzji zastępującej umowę między Polkomtelem a GTS Energis na świadczenie usług jako wirtualny operator komórkowy (MVNO). Spółka GTS nie porozumiała się z operatorem sieci Plus, więc zgodnie z prawem telekomunikacyjnym mogła poprosić UKE o interwencję.

Niestety urząd po trwającym wiele miesiący postępowania - trwało ono od marca 2007r.(!) - wyda decyzję odmowną. UKE rozpoczęło konsultacje, które potrwają przez najbliższy miesiąc - każdy zainteresowany podmiot może wyrazić opinię na temat decyzji urzędu. Po zakończeniu konsultacji Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wyda decyzję w spornej sprawie.

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 6.01.2009 @ 20:05
UKE nie chce nakazać Polkomtelowi czyli operatorowi sieci Plus warunków umowy z GTS i wg mnie nie jest to jakaś wielka strata dla rynku. UKE wspierało dotychczas niektórych operatorów wirtualnych np. Cyfrowy Polsat i wydaje mi się, że już wystarczy. A wynika to z faktu, że operatorzy wirtualni nie stworzyli realnego zagrożenia dla operatorów infrastrukturalnych a taki przecież miał być ich cel. Użytkowników MVNO jest w porównaniu do infrastrukturalnych graczy bardzo niewielu a minęło już trochę czasu od startu pierwszego wirtualnego operatora czyli mBanku. Wg mnie UKE bardziej powinien więc skupić się na wspieraniu dotychczasowych MVNO których na rynku jest bardzo dużo kosztem niestety tych którzy na ten rynek chcą jeszcze wejść. Podobnie powinien robić Urząd w przypadku operatorów którzy mają częstotliwości i chcą budować własną infrastrukturę Dziwi mnie w tym przypadku opieszałość UKE w podejmowaniu decyzji.To jest wg mnie niedopus*****ne i takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości