PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE: Nie dla opłat za połączenia przychodzące

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-nie-dla-oplat-za-polaczenia-przychodzace-6114.html
QR Code
UKE: Nie dla opłat za połączenia przychodzące

Zdaniem Anny Streżyńskiej, prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nawet jeśli operatorzy nie będą się rozliczać za ruch głosowy między swoimi sieciami nie oznacza to zagrożenia dla klientów w postaci płatnych połączeń odebranych.

Operatorzy - Era (PTC), Orange (PTK Centertel) - wskazywali, że wprowadzenie zerowej stawki MTR skutkowałoby koniecznością pobierania opłat za połączenia przychodzące. Teraz jest pewne, że na takie rozwiązanie nie zgodzi się UKE.

- Jeden warunek jest nie do ruszenia: nie ma mowy o obciążaniu klienta końcowego za przychodzące połączenia, a taki pomysł pojawiał się, gdy po raz pierwszy zaproponowaliśmy zniesienie stawek MTR - powiedziała Gazecie Wyborczej Anna Streżyńska, prezes UKE.

"Koronny" argument podnoszony przez Erę i Orange to powtórzenie modelu amerykańskiego, gdzie od początku obecności na rynku użytkownicy telefonii komórkowej płacili za połączenia odebrane. Problem w tym, że wynika to ze specyfiki rynku - przyjęty w USA plan numeracyjny nie przewidział "mobilnych prefiksów" - klienci dzwoniący nie zawsze mieli świadomość, że dzwonią do sieci mobilnych. Często również konsumenci w ramach abonamentu mają bezpłatne połączenia na telefony stacjonarne. Koszt zestawienia połączeń od początku ponosili więc klienci telefonów komórkowych i niekoniecznie miało to uzasadnienie w stawkach rozliczeniowych między operatorami.

Źródło: Gazeta Wyborcza, własne

reklama

Ostatnie opinie internautów

Snipper 25.06.2009 @ 20:24
Uważam, że użytkownicy telefonów komórkowych nigdy się nie zgodzą na jakiekolwiek opłaty za połączenia odebrane.
yaero 26.06.2009 @ 12:17
Wystarczy, ze placimy za takie polaczenia w roamingu. Poza tym jezeli jakis operator wprowadzi takie rozwiazanie co zapewne bedzie laczylo sie ze zmiana regulaminu to straci wielu klientow na rzecz konkurencji. Zostaje operatorom sie dogadac aby wszyscy wprowadzili taka opcje.
Adam 26.06.2009 @ 18:25
A ja mogę płacić za odbieranie bo często dzwonie a prawie w ogóle nie odbieram :) ale przeciętny Kowalski by się zdziwił gdyby pewnego pięknego dnia dowiedział się że trzeba płacić za przychodzące.
hero 28.06.2009 @ 11:29
Jeżeli minuta rozmowy kosztowałaby mnie 5gr i odebranie połączenia również 5gr, to dlaczego miałbym nie płacić za połączenia przychodzące. Wtedy w zasadzie byłoby bez znaczenia, czy ktoś do mnie dzwoni, czy ja dzwonię do kogoś. To mogłoby nawet upłynnić komunikację.
Inna sprawa, że ostatnie decyzje UKE są coraz dziwniejsze i coraz częściej mam wrażenie, że chcą forsować pewne pomysły na siłe, bez odpowiedniego dopracowania. Przykładowo karta równoważności w TP: http://finanse.wp.pl/kat,104034,title,Karta-Rownowaznosci-wyzwania-i-szanse-czyli-czy-kanarek-jest-w-ogole-na-dachu,wid,11259890,wiadomosc.html?ticaid=1849a&_ticrsn=5
Ten temat też jest wart, aby go tutaj poruszyć
nick 28.06.2009 @ 18:08
No niby tak ale zobacz ile jest telefonow, pomylek, reklam czy innych rzeczy. I dzwoniacym wcale nie musi byc osoba z ktora chcemy rozmawiac i nie dosc ze ja dostane rachunek za to co wydzwonie i to co odbiore i jezeli w miesiacu niektorzy odbieraja mase takich telefonow to nie jest fajnie. I tak byc nie powinno likwidacja MTR do zera jest zlym pomyslem.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 7 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości