PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE odmawia zmianę decyzji WLR

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-odmawia-zmiane-decyzji-wlr-4767.html
QR Code
UKE odmawia zmianę decyzji WLR

Alternatywni operatory telekomunikacyjni oferujący abonament telefoniczny na łączach Telekomunikacji Polskiej mogą spać spokojnie. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał jedenaście decyzji w sprawie odmowy proponowanej przez Telekomunikację Polską zmiany opłat za usługi hurtowego dostępu do sieci TP.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał 11 decyzji odmawiających zmiany decyzji UKE polegających na zmianie opłat za usługi hurtowego dostępu do sieci TP (WLR - Wholesale Line Rental).

Niniejszymi decyzjami UKE uznał, że zmiana wysokości opłat za usługę WLR, w sposób wnioskowany przez Telekomunikację Polską, nie leży w interesie użytkowników końcowych, gdyż w żadnym stopniu nie przyczyni się do zapewnienia im korzyści w zakresie różnorodności, ceny i jakości usług telekomunikacyjnych, a także nie przyczyni się do wspierania równoprawnej i skutecznej konkurencji w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Prezes UKE uznał, że zmiana wysokości opłat za usługę WLR, w sposób wnioskowany przez TP, miałaby negatywny wpływ bezpośrednio na operatorów alternatywnych, utrudniając im skuteczne konkurowanie na rynku świadczenia usług telekomunikacyjnych, a także pośrednio na użytkowników końcowych.

Od wysokości stosowanych opłat za usługę WLR, zależy bowiem możliwość stworzenia przez operatorów alternatywnych, korzystających z infrastruktury TP, konkurencyjnej oferty dla użytkownika końcowego. Decyzje podlegają natychmiastowemu wykonaniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości