PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE rozpoczyna konsultacje w sprawie NGN

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-rozpoczyna-konsultacje-w-sprawie-ngn-6176.html
QR Code
UKE rozpoczyna konsultacje w sprawie NGN

UKE opublikowało raport nt. Sieci Nowej Generacji (NGN) w praktyce regulacyjnej innych państw członkowskich Unii Europejskiej.

Raport został sporządzony przez firmę Ernst & Young Business Advisory i Wspólnicy oraz Ernst & Young Audit jako część usługi doradczej w zakresie telefonii ruchomej i nowych technologii w łączności elektronicznej wraz z przygotowaniem i przeprowadzeniem w tym zakresie szkoleń oraz warsztatów dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.06 "Telefonia ruchoma i nowe technologie w łączności elektronicznej".

Raport został umieszczony na stronach Urzędu Komunikacji Elektronicznej w celu poddania go konsultacjom ze środowiskiem telekomunikacyjnym.

W pierwszej z nich zawarte są teoretyczne wiadomości z zakresu modeli rozliczeniowych w sieciach NGN (Calling Party Network Pays i Bill & Keep), opisane są również modele współpracy operatorskiej (Peering, Tranzyt) oraz sposoby wyznaczania stawek.

Druga część Raportu dotyczy doświadczeń innych państw członkowskich UE dotyczących regulacji połączeń międzyoperatorskich w sieci Next Generation Network (NGN). Opisane są w niej szczegółowo inicjatywy podejmowane przez kraje członkowskie w zakresie regulacji sieci nowej generacji oraz wspomniane inicjatywy mające na celu rozpoznanie i zdefiniowanie obszarów, w których w przyszłości mogą wystąpić problemy wymagające interwencji regulatorów lub współdziałania całego rynku telekomunikacyjnego w zakresie mechanizmów wyznaczania stawek, quality of service, topologii i architektury sieci NGN, zastosowania regulacji w zakresie NGN, sposobów migracji na nowe usługi, ewentualnych zmian w zakresie pozycji rynkowej przedsiębiorców zaangażowanych w rozbudowę sieci NGN.

Część trzecia to rekomendacje dla UKE w zakresie podjęcia działań w nowym obszarze jakim są sieci NGN.

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości