PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE: Tylko Plus nie przenosi w jeden dzień

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-tylko-plus-nie-przenosi-w-jeden-dzien-6339.html
QR Code
UKE: Tylko Plus nie przenosi w jeden dzień

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował wyniki kontroli, z której wynika, że tylko sieć Plus nie dostosowała się do zmieniającego się w lipcu prawa telekomunikacyjnego i nie przenosi numerów między sieciami w procedurze jednodniowej.

W dniach od 6 lipca do 14 sierpnia UKE przeprowadziło kontrolę realizacji przez infrastrukturalnych operatorów komórkowych obowiązującego od 6 lipca br. nowego rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych. Rozporządzenie to m.in. nakłada na operatorów i dostawców usług obowiązek przeniesienia przydzielonego numeru telefonicznego na wyraźne żądanie abonenta w ciągu jednego dnia.

W trakcie kontroli stwierdzono, że trzech spośród czterech operatorów wypełnia obowiązek i przenosi oraz przyjmuje numery zainteresowanych tym abonentów według nowych zasad. Są to P4 Sp. z o.o., Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o, oraz Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o., przy czym PTK Centertel wypełniał obowiązek, mimo że złożył do Prezesa UKE wniosek o wydanie decyzji o zawieszeniu uprawnienia abonentów do dnia 31 lipca 2009 r.

Jedynym operatorem, który do dnia zakończenia kontroli nie realizował przenośności numerów w relacjach z P4 i PTC (PTK Centertel w związku ze złożeniem wniosku do Prezesa UKE o zawieszenia obowiązku przyjął sposób procedowania Polkomtel) był Polkomtel S.A., operator sieci Plus. Spółka złożyła do Prezesa UKE wniosek o zawieszenie realizacji obowiązku przenośności i przesłała do pozostałych operatorów pismo informujące, że będzie przenosić numery na starych zasadach. W związku z tym wobec klientów chcących przenieść numer z oraz do tej sieci, stosowana była procedura przewidziana w nieobowiązującym już rozporządzeniu.

W ten sposób spółka uniemożliwiła szybką zmianę operatora kilku tysiącom abonentów.

Zwrócenie się do Prezesa UKE o zawieszenie realizacji obowiązku, zwalnia wnioskującego z tego obowiązku do czasu rozpatrzenia wniosku. W dniu 31 lipca 2009 r. Prezes UKE odmówił Polkomtel S.A. i PTK Centretel Sp. z o.o. zawieszenia realizacji uprawnień abonentów i użytkowników końcowych w zakresie przenośności numerów, a decyzjom tym nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

Mr.Cmeha 22.08.2009 @ 11:57
To jest fakt, ja przenoszę numer z plusa do PLAY mojej dziewczyny już od 4 sierpnia :( Polkomtel to najgorszy w tej chwili operator sieci komórkowej, tak słyszałem, już wiele razy i w pełni się z tym zgodzę.
zdegustowany 24.09.2009 @ 20:51
NIGDY WIĘCEJ PLUS GSM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 4 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości