PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE ukarała szefów TP

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-ukarala-szefow-tp-1118.html
QR Code
UKE ukarała szefów TP

Członkowie zarządu Telekomunikacji Polskiej zostali ukarani przez Urząd Komunikacji Elektronicznej za utrudnienia przy uruchamianiu usług Bitstream Access przez Netię i GTS Energis.

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje o nałożeniu kar pieniężnych na członków zarządu Telekomunikacji Polskiej w związku z niewypełnianiem przez TP warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego dla usługi Bitstream Access (BSA) świadczonej przez Netię i GTS Energis.

W trakcie prowadzonej przez UKE kontroli oraz wskutek napływających do urzędu skarg użytkowników, UKE powziął informacje, iż TP nie wywiązuje się z podpisanych z Netią i GTS Energis umów - nie wypełnia określonych w nich warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego.

Klienci TP, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług Net24 i Multimo oferowanych przez Netię i GTS Energis zostali pozbawieni możliwości korzystania z dostępu do usług szerokopasmowych, a także napotkali na wiele problemów związanych z uruchomieniem i aktywacją usługi.

Prezes UKE nałożył kary pieniężne na następujące na Macieja Wituckiego – Prezesa Zarządu TP, Pierre Hamona – Członka Zarządu TP ds. Marketingu i Obsługi Klienta, Benoit Merela – Członka Zarządu TP ds. Finansów oraz Jacka Kałłaura – Członka Zarządu TP ds. Zasobów Ludzkich.

Wysokość nałożonych kar stanowi procent miesięcznego wynagrodzenia, naliczanego jak dla celów ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Kara nałożona na Prezesa Zarządu TP wyniosła 100 proc. miesięcznego wynagrodzenia w przypadku niewypełniania warunków umowy z Netią oraz 50 proc. w przypadku umowy z GTS Energis. Natomiast wysokości kary dla pozostałych członków zarządu TP wyniosła odpowiednio: 40 proc. za niewypełnianie warunków umowy z Netią oraz 20 proc. w przypadku umowy z GTS Energis.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości