PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE: Wesprzemy nowych operatorów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-wesprzemy-nowych-operatorow-5180.html
QR Code
UKE: Wesprzemy nowych operatorów

Piotr Baranowski, 8 grudnia 2008, 15:37
Tagi: Centernet, Eutelia, Mobyland, przetarg, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Mobyland podobnie jak CenterNet, powinien zacząć wykorzystywać częstotliwości do świadczenia usług w 18 miesięcy od otrzymania rezerwacji. A do końca 2009 roku pokryć własną siecią 15% populacji. Tymczasem obie te firmy ciągle szukają inwestorów. Obydwie wydały na rezerwację częstotliwości ponad 100 mln zł, czytamy w Parkiecie.

Jak pisze Parkiet, Eutelia, włoski operator telekomunikacyjny, nadal jest właścicielem Mobylandu, spółki, która rok temu uzyskała rezerwację częstotliwości komórkowych obok CenterNetu (należy do NFI Midas). Włosi potwierdzili w oficjalnym komunikacie, że "nie było postępów" w realizacji porozumienia z firmą Zoo Network. Miała ona kupić Mobyland za 34 mln euro. Ostatecznie Eutelia zostawiła sobie jedynie 0,7 mln euro zaliczki i podała, że upoważniła dyrektora zarządzającego, aby ponownie poszukał kupca.

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej powiedziała:

Sytuacja jest skomplikowana przez kryzys. Dlatego debatujemy w UKE nad tym, jak wesprzeć operatorów, którzy w związku z tym mają problemy z realizacją planów. Nie chcemy przyłączać się do grona podmiotów, które - jak administracja, wprowadzając ograniczenia, czy firmy, tnąc zatrudnienie - doprowadzają do tego, że mamy do czynienia z samo sprawdzającą się przepowiednią. W uzasadnionych przypadkach zwykle zmieniamy harmonogramy realizacji inwestycji, szczególnie gdy dany podmiot rokuje. Nikt nie zgłosił się jeszcze z takim wnioskiem.

Pierwsza kontrola osiągnięć posiadaczy częstotliwości odbędzie się w styczniu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

krzychu.pl 9.12.2008 @ 19:26
Ciężko będzie tym spółkom wbić się na rynek. Mamy już 4 opertorów infrastrukturalnych, nasycenie rynku przekorczyło już 100% a do tego doszedł jeszcze kryzys ekonomiczny...

UKE powinien wspierać takie podmioty ale jak dla mnie najsensowniejszym rozwiązaniem byłoby połącenie Mobylandu i CenterNetu w jedną spółkę. Lepszy taki jeden silny operator niż 2óch słabych. Poza tym kolejne 2 firmy nie musiałby osobno stawiać nadajników narażając się na niemałe koszty.

To byłoby sensowne wyjście z niełatwej obecnie sytuacji.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 6 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości