PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UKE zlokalizowało Białe Plamy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uke-zlokalizowalo-biale-plamy-8374.html
QR Code
UKE zlokalizowało Białe Plamy

UKE prowadzi zaawansowane prace nad wyeliminowaniem problemu Białych Plam, czyli całkowitego braku zasięgu telefonii komórkowej na niektórych obszarach w Polsce. Prezes UKE wskazał, że wstępnie zostały uzgodnione i zweryfikowane z operatorami sieci ruchomych listy białych plam.

Weryfikacja miejsc, w których jest całkowity brak zasięgu sieci komórkowych, odbyła się z pomocą wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, do których UKE wystosowało apel, aby Ci zgłaszali tzw. "Białe Plamy".

Jak wynika z notatki sporządzonej podczas spotkania Prezesa UKE z przedstawicielami operatorów telefonii ruchomej (PTC, Polkomtel, PTK Centertel, P4), operatorzy krytycznie odnieśli się do pomysłu intensywnego pokrywania zasięgiem 3G szlaków komunikacyjnych (autostrad – tutaj operatorzy wskazali, że ze względu na niski popyt nie widzą takiej zasadności ekonomicznej na chwilę obecną; tras kolejowych – tutaj operatorzy wskazali, że nalezałoby się zastanowić czy to przypadkiem nie kolej powinna montować na swój koszt urządzenia wzmacniające w wagonach). Przedstawiciele wszystkich operatorów wskazali, iz na chwilę obecną trwa już stopniowe pokrywanie zasięgiem szlaków (poprzez montowanie nadajników w miastach leżących w niewielkiej odległości od dróg i torów) natomiast nie widzą możliwości nagłego zapewnienia zasięgu 3G wzdłuż całych szlaków. Wobec powyższego kwestia ta pozostała otwarta do dalszych uzgodnień pomiędzy Prezesem UKE a operatorami telefonii ruchomej.

W załączeniu znajduje się plik w formacie Excel przedstawiający listę miejscowości, w których planowane jest powstanie stacji bazowych sieci komórkowych w przypadku pozytywnego wyniku prowadzonych rozmów.

W drugim pliku przedstawione są lokalizacje, które nie zostały zakwalifikowane jako obszary wymagające inwestycji ze względu na występowanie zasięgu co najmniej jednego operatora lub, w nielicznych przypadkach, zakwalifikowane jako obszary leśne. Do każdej lokalizacji zostały przygotowane odpowiednie mapy czterech operatorów.

Prezes UKE poinformował, że wszystkie niezakwalifikowane obszary zostaną zweryfikowane przez służby UKE, a w przypadku gdy w wyniku weryfikacji okaże się, iż kwalifikują się one do kategorii białych plam, zostaną dopisane do przedmiotowej listy.

Zestawienie białych plam (.xls)
Weryfikacja białych plam (.xls)
Notatka ze spotkania z przedstawicielami sieci (.pdf)

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości