PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UMTS Forum podkreśla potrzebę zwiększenia częstotliwości

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/umts-forum-podkresla-potrzebe-zwiekszenia-czestotliwosci-1303.html
QR Code
UMTS Forum podkreśla potrzebę zwiększenia częstotliwości

Piotr Baranowski, 20 czerwca 2007, 17:17
Tagi: 3G, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), UMTS

Na dzisiejszym spotkaniu UMTS Forum dyskutowano m.in. o konieczności zabezpieczenia wystarczających częstotliwości na dalszy rozwój szerokopasmowych usług telefonii komórkowej.

Sesja, w której wzięli udział polscy operatorzy telefonii komórkowej, producenci sprzętu i administratorzy, odbyła się w ramach warsztatów UMTSF zorganizowanych przez PTK Centertel. Sesja zbiegła się w czasie z 41. Walnym Zgromadzeniem organizacji UMTS Forum.

Temat warsztatów to: „Światowa Konferencja Radiokomunikacyjna WRC-07 - Wyzwania stojące przed branżą telefonii komórkowej: dotychczasowe doświadczenie z technologiami UMTS/HSPA i ich długoterminowa ewolucja". Tematyka warsztatów dotyczyła obecnego wykorzystania systemów 3G/UMTS i HSPA na świecie oraz ich perspektyw na przyszłość, w tym nowej technologii LTE. Prelegenci występujący na sesji z ramienia UMTS Forum podkreślali przede wszystkim znaczenie zbliżającej się Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej WRC-07, która zorganizowana będzie przez International Telecommunications Union w Genewie. Konferencja odbędzie się w październiku i listopadzie 2007 r. Decyzje, jakie zapadną na tym ważnym spotkaniu, będą mieć ogromny wpływ na kierunek rozwoju branży telefonii komórkowej w najbliższych kilkunastu latach.

Grupa ds. Częstotliwości (Spectrum Aspects Group), działająca w ramach UMTS Forum, w swoich wcześniejszych analizach ustaliła, że wykorzystywane obecne pasma częstotliwości nie wystarczą do zaspokojenia zapotrzebowania przyszłych systemów IMT-Advanced. Systemy te będą wspierać różnorodne usługi telefonii komórkowej wymagające wysokiej prędkości przesyłu, począwszy od wspólnego użytkowania plików video i aplikacji rozrywkowych, poprzez zdalne nauczanie i telematykę (połączenie telekomunikacji i informatyki w technologii bezprzewodowej).

UMTS Forum przewiduje, że w porównaniu z dzisiejszymi sieciami, efektywność przyszłych systemów telefonii komórkowej w zakresie pasma ulegnie znacznej poprawie. „Niemniej jednak nie wystarczy to, aby sprostać zwiększonemu natężeniu ruchu w sieciach bezprzewodowych - a w okresie 2012-2020 spodziewany jest jego 23-krotny wzrost", poinformował Jean-Pierre Bienaimé, Prezes UMTS Forum. Na podstawie tej analizy eksperci UMTSF d/s częstotliwości szacują, że do 2020 r. ogólne zapotrzebowanie telefonii komórkowej na pasmo będzie kształtować się na poziomie 1,6 GHz, włącznie z częstotliwościami przeznaczonymi już dla systemów UMTS/IMT-2000.

UMTS Forum popiera również propozycję wyznaczenia nowego Zakresu Rozszerzonego Zasięgu (Coverage Extension Band) dla systemu IMT-2000 w pasmach o niższej częstotliwości, po to, aby zrealizować część zadań ujętych w punkcie 1.4 Agendy konferencji WRC-07. Według UMTS Forum te nowe częstotliwości powinny zostać przyznane równorzednie usługom telefonii komórkowej we wszystkich trzech Regionach ITU i powinny być przeznaczone dla naziemnego systemu IMT-2000.

Pan Bienaimé dodał również, że na Światowej Konferencji Telekomunikacyjnej WRC-07 UMTS Forum będzie podkreślać konieczność przyznania telefonii komórkowej pasma w zakresach UHF, w celu zwiększenie zasięgu. UMTS Forum będzie również zwracać uwagę na fakt, że częstotliwości w zakresie 3,4-4,2 GHz doskonale odpowiadają potrzebom systemu IMT-Advanced i zarządzania przepustowością. Właśnie te częstotliwości to podstawowe częstotliowści proponowane przez Europejską Konferencję Administracji Telekomunikacyjnych i Pocztowych (CEPT).

UMTS FORUM
UMTS Forum jest międzynarodową organizacją branżową założoną w 1996 r., której celem jest promowanie systemów telefonii UMTS trzeciej generacji (3G). Umożliwiając równorzędny kontakt różnych podmiotów działających w branży telefonii komórkowej, UMTS Forum promuje wspólną wizję sieci 3G/UMTS, a także działa na rzecz jej rozwoju i sukcesu komercyjnego na świecie. Członkostwo w UMTS Forum jest otwarte dla każdego podmiotu zainteresowanego telefonią 3G/UMTS z komercyjnego punku widzenia - a więc operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych, podmiotów zajmujących się sprzedażą infrastruktury, producentów terminali, organów regulacyjnych, podmiotów dostarczających treści medialne oraz podmiotów zajmujących się rozwijaniem usług i aplikacji 3G/UMTS.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Jamesdut 17.08.2017 @ 22:02
Hi there! <a href=http://lasix.party/#buy-lasix-pills-online>lasix generic</a> very good web site.
Rubinopili 22.08.2017 @ 21:35
Hi there! <a href=http://pharmacyonline.bid/#online-pet-pharmacy>online pharmacy</a> very good web page.
DennisAddem 6.09.2017 @ 04:32
Hello there! <a href=http://aciclovir-zovirax.website/#buy-valtrex>cheap Zovirax</a> excellent website.
JesseHaf 1.11.2017 @ 17:58
Howdy! <a href=http://onlinepharmacy.tech/>online pharmacy</a> good web site.
ErnestUncof 19.11.2017 @ 00:03
Hello! <a href=http://1levitravardenafil.com/>buy levitra usa</a> great site.
Jeffreyelica 27.11.2017 @ 03:01
online pharmacies! <a href=http://online-pharmaciescanada.com/>online pharmacies</a> excellent web site online pharmacies. http://online-pharmaciescanada.com online pharmacies
RonaldRab 28.11.2017 @ 15:48
Howdy! <a href=http://canadian-pharmacy.tech/#international-online-pharmacy>online pharmacy</a> beneficial web site.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości