PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UOKiK podejrzewa o kartel; spółki zaprzeczają - podsumowanie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uokik-podejrzewa-o-kartel-spolki-zaprzeczaja-podsumowanie-6767.html
QR Code
UOKiK podejrzewa o kartel; spółki zaprzeczają - podsumowanie

Przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadzili kontrolę w siedzibach Polkomtela, PTC, P4 oraz w Info-TV-FM i jej głównego akcjonariusza NFI Magna Polonia. Kontrola miała na celu zbadanie, czy doszło do zawarcia zmowy cenowej między operatorami w sprawie telewizji mobilnej.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wystosował m.in. Polkomtel. Operator sieci Plus poinformował, że nie był stroną jakiejkolwiek zmowy mającej na celu ogranicznie konkurencji w jakimkolwiek obszarze, w którym prowadzi swoją działalność.

Również Info-Tv-Fm zaprzecza, że zainicjowała lub miała jakikolwiek związek z wszczęciem postępowania rozpoczętego wczoraj przez UOKiK. "Takie sugestie godzą w dobre imię naszej firmy i traktujemy je jako próbę szkalowania naszego wizerunku. INFO TV FM jest przekonane o konieczności prowadzenia bezpośrednich biznesowych uzgodnień z operatorami. Stadium zaawansowania rozmów jest różne, podobnie jak stanowiska operatorów w odniesieniu do oferty" - czytamy w komunikacie wystosowanym przez spółkę.

"P4 nie uczestniczyło i nie uczestniczy w żadnej niedozwolonym porozumieniu mającym na celu blokowanie rozwoju mobilnej TV na polskim rynku" - oświadczył z kolei operator sieci Play. "Sprzedajemy z powodzeniem usługi innych dostawców, możemy również sprzedawać telewizje mobilną. Z uwagi na perspektywy biznesowe (zdecydowanie gorsze niż rok temu naszym zdaniem) nie jesteśmy jednak zainteresowani inną formą sprzedaży tego typu usług" - podkreśla P4.

Źródło: Efi24

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości