PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Usługa ChatON od Samsunga. Śladami BlackBerry? [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/usluga-chaton-od-samsunga-sladami-blackberry-wideo-9535.html
QR Code
Usługa ChatON od Samsunga. Śladami BlackBerry? [wideo]

Maciej Celmer, 1 września 2011, 11:40
Tagi: aplikacja, BlackBerry, BlackBerry Messenger, ChatON, Samsung, wideo

Firma Samsung zaprezentowała darmową usługę ChatOn. Pozwala ona użytkownikom sprzętów Samsunga na rozmowę i wymianę treści poprzez różne typy telefonów. Przypomina to bardzo narzędzie BlackBerry Messenger.


ChatON to globalna usługa marki Samsung umożliwiająca nawiązywanie kontaktu ze znajomymi, niezależnie od platformy wykorzystywanej w danym telefonie. Użytkownicy różnych typów telefonów komórkowych mogą komunikować się za pomocą wiadomości tekstowych, zdjęć i plików wideo w czasie rzeczywistym. Dostępny jest również wspólny czat. Użytkownicy posiadający klienta internetowego mogą prowadzić rozmowy miedzy telefonem, a komputerem.

Usługa jest dostępna w 120 krajach i obsługuje 62 języki. Posiada dwa tryby funkcjonalności: podstawowy i zaawansowany. Pierwszy dedykowany jest użytkownikom telefonów specjalistycznych preferującym łatwą formę komunikacji. Drugi, dla użytkowników smartfonów, umożliwia sprawdzenie za pomocą "rankingu interakcji", jak często komunikują się oni ze swoimi znajomymi oraz zamieszczania komentarzy na profilach znajomych. Użytkownicy mogą również stworzyć "wiadomość animowaną", która umożliwia kreowanie własnych treści poprzez odręczne pisanie tekstów, dodawanie dźwięków i wybieranie zdjęć służących za tło. Wszystkie zdjęcia i filmy w każdym okienku konwersacji można oglądać w generowanym automatycznie elemencie interfejsu zwanym "trunk" służącym do wymiany treści.

Usługa Samsung ChatON będzie stopniowo udostępniana dla wszystkich najważniejszych smartfonów, tabletów, notebooków i telefonów specjalistycznych marki Samsung, w tym dla telefonów, których premiera zostanie ogłoszona na targach IFA 2011.


Rozwiązanie Samsunga przypomina nieco BlackBerry Messenger twór firmy RIM. Jest to pierwszy komunikator pozwalający na bezpłatną wymianę danych i komunikację poprzez usługę dostępową BlackBerry. Jest on tak popularny np. w Anglii, że klienci ze względu na niego decydują się na wybór kanadyjskich smartfonów, które w USA, czy UK urosły do pozycji legendy.

Widać Samsung dostrzegł chęć ekspansji i nową strategię marketingową Kanadyjczyków i postanowił iść w podobną stronę. Co prawda takie podejście powinno cieszyć. Zawsze to nowa dogodna funkcjonalność dla rzeszy użytkowników koreańskich urządzeń. Nie sądzę jednak, żeby ChatON stał się tak elitarnym narzędziem jak BBM.

Źródło: Samsung, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości