PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Usługa Nokia Messaging wkrótce dostępna

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/usluga-nokia-messaging-wkrotce-dostepna-5144.html
QR Code
Usługa Nokia Messaging wkrótce dostępna

Piotr Baranowski, 2 grudnia 2008, 21:16
Tagi: Microsoft, Nokia, Ovi

Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie usługi Nokia Messaging, która umożliwia korzystanie z poczty push e-mail i komunikatorów w urządzeniach Nokia. Nokia Messaging umożliwia dostęp milionom użytkowników do kont pocztowych i komunikatorów Yahoo! Mail and Yahoo! Messenger, Windows Live Hotmail, Gmail i Google Talk oraz AOL Mail, a także rozwiązań pocztowych tysięcy usługodawców z całego świata, w tym Polski, za pośrednictwem większości urządzeń Nokia.

Nokia wprowadziła także internetowy portal Mail on Ovi, za pomocą którego użytkownicy komputerów mogą po rejestracji tworzyć konta e-mail. Przy wykorzystani pojedynczego konta, użytkownicy będą mogli korzystać z tej, jak i pozostałych usług w ramach OVI.

Tom Furlong, wiceprezes firmy Nokia odpowiedzialny za konsumenckie usługi i oprogramowanie do przesyłania wiadomości powiedział:

Naszym zdaniem każdy powinien móc komunikować się na wszelkie sposoby – email i komunikatory internetowe nie są usługami przeznaczonymi tylko dla uprzywilejowanego segmentu rynku. Dzięki Nokia Messaging nasi klienci mogą łatwo i niedrogo korzystać z najpopularniejszych kont e-mail i komunikatorów. Chcemy, aby mobilne przesyłanie wiadomości było usługą na każdą kieszeń i dla użytkowników wszystkich urządzeń Nokia, a nie tylko wyspecjalizowanych telefonów. Uwzględniając opinie konsumentów, których ogromna większość uważa przesyłanie wiadomości za funkcję niezbędną, Nokia oferuje rozwiązania udostępniające wiadomości w najszerszym asortymencie urządzeń i współpracujące z większością najpopularniejszych usług na rynku. Windows Live Hotmail, Yahoo! Mail, Gmail, konta tysięcy usługodawców internetowych z całego świata, w tym Polski, a także nowe konta e-mail firmy Nokia będą teraz dostępne bezpośrednio z ekranu głównego telefonów komórkowych po zaledwie kilku kliknięciach.

Mail on Ovi

Firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie dostępu przez przeglądarkę internetową do Mail on Ovi — usługi oferującej użytkownikom 1 GB miejsca na serwerze oraz filtry antyspamowe. Zakładając konto Mail on Ovi, użytkownicy uzyskują dostęp do poczty, a także do innych usług Ovi zarówno z telefonu komórkowego, jak i z komputera. Wersja beta zostanie wprowadzona na całym świecie w grudniu 2008 roku w 12 językach, m.in. angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim, niemieckim, hinduskim, bengalskim, tagalog i bahasa (Indonezja i Malezja) we wszystkich obecnie sprzedawanych urządzeniach z oprogramowaniem Nokia Series 40 (s40). O wiele więcej języków zostanie dodanych w przyszłości. Dostęp przez przeglądarkę będzie możliwy od lutego 2009 roku.

Nokia Messaging

Usługa Nokia Messaging zostanie udostępniona komercyjnie w pierwszym kwartale roku 2009 w Australii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Singapurze, Wenezueli i Wielkiej Brytanii, a w dalszej kolejności w innych wybranych krajach. Firma Nokia potwierdziła zawarcie porozumień z kluczowymi operatorami komórkowymi. Na mocy tych porozumień Nokia Messaging będzie usługą obsługiwaną przez operatora, dzięki czemu użytkownicy kupujący abonament obejmujący Nokia Messaging będą mogli w pełni korzystać z wbudowanych funkcji poczty e-mail typu push oraz dostępu do komunikatorów bez dodatkowych opłat.

Usługa dostępu poczty e-mail typu push w Nokia Messaging jest dostępna bezpłatnie już dziś w ramach ograniczonej czasowo wersji beta. Właściciele popularnych urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60, takich jak Nokia E71 czy Nokia N95, mogą już teraz pod adresem http://email.nokia.com skonfigurować usługę w swoich urządzeniach. Nokia Messaging to aplikacja pocztowa zaprojektowana od podstaw z myślą o mobilnej poczcie. Aplikacja ta ułatwia konfigurację konta e-mail — użytkownicy muszą tylko podać swój adres e-mail i hasło, a wiadomości są natychmiast pobierane do ich urządzeń. Nokia Messaging ułatwia także czytanie, wysyłanie i przekazywanie wiadomości oraz odpowiadanie, pobieranie i czytanie załączników, a także załączanie plików do wiadomości e-mail bezpośrednio w urządzeniu Nokia.

Aplikacja Nokia Messaging umożliwiająca mobilne korzystanie z poczty konsumenckiej jest dostępna już teraz dla właścicieli wielu różnych urządzeń Nokia S60. Funkcje komunikatorów oraz obsługa urządzeń Nokia Series 40 zostaną udostępnione w drugiej połowie roku 2009.

Dzięki integracji usług Nokia Messaging i Mail on Ovi Nokia umożliwia korzystanie z poczty mobilnej także tym użytkownikom, którzy dotychczas nie mieli konta e-mail. Poczta mobilna staje się w ten sposób standardową funkcją urządzeń Nokia. Firma Nokia sprzedała dotychczas około 200 milionów urządzeń umożliwiających natychmiastowe korzystanie z rozwiązań do przesyłania wiadomości, takich jak Nokia Messaging, Mail on Ovi i mobilna poczta biznesowa (Microsoft Exchange ActiveSync).

reklama

Ostatnie opinie internautów

annubis17 2.12.2008 @ 22:43
Streszcze sie: mało przydatne
krzychu.pl 3.12.2008 @ 18:17
Trochę sporo komunikatów made in nokia. Z wyżej proponowanych usług skorzysta mało osób a powód jest bardzo prosty - będzie o nich wiedzieć ułamek użytkowników Nokii.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości