PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > UsunDane.pl - dosyc SMS`owego spamu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/usundane-pl-dosyc-sms-owego-spamu-8781.html
QR Code
UsunDane.pl - dosyc SMS`owego spamu

Maciej Celmer, 16 marca 2011, 11:39
Tagi: naciągacze SMS, SMS, SMS Premium, UsuńDane.pl

UsuńDane.pl to serwis, który umożliwi posiadaczom i użytkownikom telefonów komórkowych wyeliminowanie SMS`owego spamu.

Serwis do walki z SMS`owym spamem jest dostępny pod adresem www.usundane.pl. Oferuje on usługę usunięcia własnego numeru z bazy nadawców wszelkiego rodzaju wiadomości związanych z usługami komercyjnymi z tak zwanych numerów skróconych.

Aby skorzystać z serwisu, użytkownik musi podać numer nadawcy i zainicjować wysłanie żądania usunięcia swojego numeru z bazy. Następnie system identyfikuje nadawcę po tak zwanym numerze skróconym i wysyła odpowiednią informację do operatora numeru.

Rafał Nowakowski, twórca serwisu powiedział:

Pomysł zrodził się dość naturalnie, jesienią zeszłego roku. Wraz z dwoma znajomymi, przy piwie rozmawialiśmy o SMS-ach atakujących nas co jakiś czas. Wtedy właśnie wpadłem na pomysł stworzenia takiego rozwiązania. W Polsce jest przeszło 40 milionów telefonów komórkowych. Gra wydawała się warta świeczki, a koszt stworzenie rozwiązania proporcjonalnie niewielki

W celu pozbycia się niechcianych wiadomości SMS, użytkownik musi podać numer, z którego takie wiadomości otrzymuje, swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu, który jest jego własnością.

Są dwie formy rekompensaty za usługę oferowaną przez serwis:

  • płatna - użytkownik płaci za usługę za pomocą systemu DotPay, a jej koszt wynosi 80 groszy brutto (97% przypadków)
  • darmowa - koszt usługi pokrywany jest z przychodu z reklam, na które użytkownik natknie się w kolejnych krokach realizacji zlecenia.

Źródło: UsuńDane.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

M&M 16.03.2011 @ 13:00
Jednym z punktów porozumienia nad którym pracuje UKE jest jeden, wspólny numer wypisujący się z otrzymywania spamu, jak i wypisujący się z konkretnej loterii. To, co oferuje ta firma można zrobić samemu, kontaktujac się z operatorem danego numeru. Listę można znaleźć na stronach operatorów, np. tutaj: http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf ze strony Play. Wystarczy skontaktować się z działem obsługi firmy "operującej" danym numerem i poprosić o wykreślenie. Robiłem tak kilka razy i działało.
dawid9222 16.03.2011 @ 13:28
A nie można wypisać się samemu z danej loterii?
Jeśli mi dobrze wiadomo, to trzeba wysłać SMS o pewnej treści np 'stop' na podany numer, i zostajemy wykreśleni z danego 'konkursu'. I wydaje mi się, że jest to bezpłatne
Mógłby ktoś rozwiać moje wątpliwości?
darek 16.03.2011 @ 15:30
dawid: mozna, pewnie ze mozna. w reglaminie kazdej loterii jest wszystko dokladnie opisane.
@Frasier 16.03.2011 @ 19:37
Tak, ale wykreślimy się wtedy z DANEJ loterii. Firma nadal ma nasz numer i przy kolejnym konkursie moze go wykorzystać. Jeżeli poprosimy o wykreslenie naszego numeru z bazy, to ta firma nie powinna już go używać. Pamiętajcie, że te firmy organizuja wiele konkursów, zatem rezygnacja z jednego, nie oznacza wykreślenia z bazy. Tak przynajmniej przypuszczam.
Dlatego jest potrzeban regulacja w tym zakresie. Teraz to jest to oparte po czesci o dobrą wolę tych firm, bo możemy uderzyć do UKE ze skargą, że nas nie wykreslili, ale firma moze odpowiedzieć, ze np. znów sie do czegoś zapisaliśmy...
Podsumowując - najlepiej zatrzymywać daną loterię sposobem z regulaminu (tylko jaki procent je czyta), a potem, po sprawdzeniu firmy na liście pisać i prosić o wykreslenie z bazy. Dodatkowo, choć od tego powinno się zacząć u naszego operatora cofnąć zgody marketingowe. Dzięki temu nas nie "sprzeda".
darek 18.03.2011 @ 16:10
myslisz, ze wycofanie zgody u operatora nie wystarczy? zgodze sie, ze to na pewno najskuteczniejsze rozwiazanie by bylo, tylko nie wiem czy by mi sie chcialo pisac pismo do jakiejs firmy. ja wierze w naszych operatorow. :)
Piotrek 30.06.2015 @ 15:20
Firma nie wykonuje swoich obowiązków. Zleciłem nim usunięcie mojego nr telefonu z bazy danych i tego nie zrobili. Obiecują i nic nie robią. Nie korzystajcie z tej usługi.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 8 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości