PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Używałeś Nokia Software Updater? Uważaj zanim oddasz telefon do autoryzowanego serwisu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/uzywales-nokia-software-updater-uwazaj-zanim-oddasz-telefon-do-autoryzowanego-serwisu-4033.html
QR Code
Używałeś Nokia Software Updater? Uważaj zanim oddasz telefon do autoryzowanego serwisu

Michał Gruszka, 22 kwietnia 2008, 15:15 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 22 kwietnia 2008 o 16:11)
Tagi: ciekawostka, Nokia

Firma Nokia wprowadziła nowe procedury dotyczące napraw gwarancyjnych w punktach serwisowych Nokia. Wszyscy użytkownicy, którzy korzystali z wszelkiego rodzaju opisów na tuning, zmianę języka czy zwykłą aktualizację oprogramowania poprzez aplikacje Nokia Software Update, powinni zapoznać się z tą informacją.

W Internecie jest mnóstwo opisów, dzięki którym każdy w domowym zaciszu może całkowicie legalnie, bezpłatnie i szybko wgrać polski język, zmienić oprogramowanie lub wersję swojej Nokii. Cała procedura odbywa się przez zmianę Product Code, a następnie aktualizację softu przy pomocy NSU. Z informacji zamieszczanych przez Internautów, wynika że firmowa aplikacja Nokii czasem potrafi zabić aktualizowaną komórkę.

Prawdopodobnie wiele takich telefonów trafiło do serwisów Nokii, od użytkowników, którzy wymagali naprawy w ramach gwarancji. Nokia powiedziała dość! Od jakiegoś czasu wszelkie aktualizacjie przy pomocy Nokia Software Updater są logowane w http://trade.online.nokia.com, do którego dostęp mają pracownicy Nokii - w tym serwisanci.

W przypadku, gdy zmienimy Product Code w naszym telefonie, a następnie zaktualizujemy oprogramowanie, to owa aktualizacja ze zmienionym Product Code zostanie odnotowana na serwerze. Jest to pierwszy krok do nieuznania gwarancji, wytłumaczona nieupoważnioną ingerencją w oprogramowanie telefonu. Pracownik Nokii wpisując na stronie IMEI naszej komórki zobaczy:

Wyświetlany na czerwono Product Code w ramce, w której wyświetlane są informacje o aktualizacji przez NSU oznaczają błędy. Po kliknięciu, serwisant wie, że podany Product Code przy aktualizacji był zmieniany. Gwarancja zostaję anulowana.

reklama

Ostatnie opinie internautów

zgred 14.07.2009 @ 09:52
marbryl potrafisz czytać? tu nie chodzi o zmiane softu a o zmiane product code! jeśli go zmienisz a potem dokonasz update softu (zeby np. zmienić język) wtedy stracisz gwarancję
pabik 18.12.2009 @ 10:09
Do marbryl1. Serwis Nokii napewno na tym nie zarobi. Kasując gwarancję telefonu, telefon nie ma prawa byc naprawiany w autoryzowanym serwisie, co za tym idzie? Nie ma naprawy, nie ma pieniędzy od Nokii dla serwisu za brak naprawy. A za anulowanie praw gwarancyjnych tez nic serwis nie dostaje.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości