PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > VigorPro z antyspamem Commtouch

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/vigorpro-z-antyspamem-commtouch-2221.html
QR Code
VigorPro z antyspamem Commtouch

Michał Gruszka, 10 października 2007, 12:10
Tagi: DrayTek, Internet, Vigor

Wielofunkcyjne routery DrayTek z serii VigorPro wyposażono w Anti-Spam renomowanej firmy Commtouch. To wynik nawiązanej współpracy producenta urządzeń sieciowych z twórcą kompleksowych zabezpieczeń antyspamowych i antywirusowych.

Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom firmy Commtouch, przeznaczone dla klient biznesowych routery VigorPro posiadają kompletne zabezpieczenia przed niechcianą pocztą elektroniczną. Wykorzystywana w nich, doceniana w świecie i opatentowana przez Commtouch technologia Recurrent Pattern Detection (RPD), wykrywa i oznacza wszystkie złośliwe maile w czasie rzeczywistym, bez względu na język i kodowanie wiadomości pocztowych.

Bogdan Płachtij, Prezes Brinet Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora DrayTek w Polsce.
powiedział:

Problem niechcianej poczty e-mail dotyczy praktycznie wszystkich firm i najlepiej wie o nim każdy, kto na swoją skrzynkę mailową dostaje dziennie po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset niezamawianych wiadomości. Firmy coraz częściej szukają rozwiązań, które je przed tym problemem skutecznie ochronią. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, DrayTek podpisał umowę z firmą Commtouch - światowym dostawcą zabezpieczeń antyspamowych. Dzięki temu, wdrażając VigorPro w firmie można zapewnić pracownikom kompleksową ochronę przed niepożądanymi mailami, a do tego korzystać z wielu użytecznych i innowacyjnych funkcji, jakie oferuje nasz router.

Technologia RPD w niewielkim stopniu obciąża system, a tym samym działa szybko i nieodczuwalnie, nie kolidując z pracą aplikacji sieciowych i wbudowanej w router zapory UTM (nie wydłuża nawet procesu ściągania poczty email). VigorPro z antyspamem Commtouch pozwala osiągnąć skuteczność powyżej 97 proc., z bardzo niewielką liczbą błędnych wykryć. DrayTek VigorPro z antyspamem Commtouch to także spore oszczędności dla firm: nie trzeba wykupywać oddzielnych aplikacji na każde stanowisko komputerowe - jedna licencja obejmuje dowolna liczbę komputerów w sieci LAN. Firmy, które kupią VigorPro, przez miesiąc mogą testować zabezpieczenia Anti-Spam Commtouch za darmo, natomiast po tym okresie mogą wykupić roczną licencję, której sugerowana cena to 99 EUR netto.

Urządzenia DrayTek z serii VigorPro (5500 i 5500Gi) to wielofunkcyjne routery wyposażone w innowacyjną zaporę typu UTM (zintegrowane zarządzanie zagrożeniami). VigorPro może z powodzeniem funkcjonować jako centrum zabezpieczeń ruchu sieciowego w każdej firmie - zapewniając ochronę antywirusową, antyspamową, filtrowanie treści internetowych (oprogramowanie SurfControl), pełniąc również rolę zaawansowanego firewall'a i systemu ochrony przed atakami hakerów.

VigoryPro mogą także pełnić w firmie funkcję serwera VPN - zapewniając jednocześnie do 200 wirtualnych tuneli, zabezpieczających połączenia pomiędzy klientami końcowymi w Internecie. W przeznaczonym dla firm routerze DrayTek zaimplementowano także mechanizm MSSI (Multi-stack Stateful Inspection), który kontroluje w czasie rzeczywistym strumień pakietów, porównując każdą podejrzaną zawartość z wbudowaną i aktualizowaną na bieżąco bazą wirusów. Dodatkowo VigorPro posiada dwa porty WAN, co pozwala na podłączenie dwóch osobnych łączy internetowych i wykorzystania jednego z nich jako backupu (rezerwowego łącza na wypadek uszkodzenia lub przerw w działaniu głównego). Z kolei model 5500Gi posiada jeszcze dodatkowy WLAN i port ISDN, co m.in. pozwala na stworzenie w firmie punktu dostępu bezprzewodowego i zapewnia wszystkim pracownikom bezprzewodowy Internet.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości