PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Virgin Media ulepsza swoją sieć szkieletową

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/virgin-media-ulepsza-swoja-siec-szkieletowa-1057.html
QR Code
Virgin Media ulepsza swoją sieć szkieletową

Piotr Baranowski, 14 maja 2007, 21:51
Tagi: Juniper Networks

Nowsza wersja sieci szkieletowej współpracuje z rozległą siecią firmy Virgin wykorzystywaną przez 50% gospodarstw domowych i 85% firm w Zjednoczonym Królestwie.

Firma Juniper Networks ogłosiła, że Virgin Media Group, największy operator kablowy w Zjednoczonym Królestwie, wdrożył rutery podstawowe serii T produkcji Juniper Networks łącznie z multi-terabitową matrycą TX [TX Matrix] w celu unowocześnienia swej szkieletowej sieci IP. Będąc głównym elementem sieci IP nowej generacji wykorzystywanej przez Virgin Media, seria T pozwoli na dostarczanie usług typu multiplay wymagających wysokich przepustowości łączy takich jak IPTV, video on demand czy voice over IP. Funkcjonalna i otwarta sieć szkieletowa umożliwi również i uprości integrację wielu nowych klientów oraz dobrych rozwiązań sieciowych, dołączających do Virgin Media w związku z fuzją ntl, Virgin Mobile i Telewest Global, która miała miejsce w roku 2006.

Firma Virgin Media dostarcza wysokiej jakości telewizję satelitarną jak również usługi telefoniczne i internetowe prawie trzem milionom klientów w całym Zjednoczonym Królestwie. Poza obsługą wszystkich klientów korzystających z łączy szerokopasmowych, Virgin Media wynajmuje również przepustowość swej sieci szkieletowej kilku wiodącym dostawcom usług internetowych w kraju, więc seria T produkcji Juniper Networks będzie wykorzystywana przez rozległą sieć dostarczającą usługi komunikacyjne oparte na Internecie do ponad dwunastu milionów gospodarstw domowych w Zjednoczonym Królestwie (co stanowi ponad 50% wszystkich domostw w kraju oraz 85% firm).

Rob Sim, Head of Network Architecture w firmie Virgin Media powiedział:

Niezawodność usługi, wysoka szybkość oraz przepustowość umożliwiająca stopniowe zwiększanie potencjału stanowią główne kryteria, które umożliwią skuteczne wprowadzenie na rynek usług sieciowych nowej generacji zarówno w najbliższej przyszłości jak i w odleglejszym terminie.
Chcieliśmy wdrożyć pojemność 40 Gbps, a zarówno platformy T640 jak i TX Matrix pozwolą nam wykorzystywać 40G kiedy tylko będzie to niezbędne. Co więcej, ponieważ wzrastają również wymogi dotyczące przepustowości naszej sieci, możemy z łatwością podnieść jakość T640 do standardu TX Matrix zgodnie z potrzebami, jednocześnie zachowując spójność operacyjną i usługową bez konieczności zmiany systemu operacyjnego. Seria T produkowana przez Juniper Networks, z której na świecie wdrożono już ponad 2.500 urządzeń, jest najbardziej skalowaną, bogatą w funkcjonalności i elastyczną platformą rutingu podstawowego w sektorze, a jej elementy są bezustannie unowocześniane w celu zapewnienia wysokiej jakości i dostępności dla najbardziej wymagających i zaawansowanych sieci.


Gert-Jan Schenk, vice president of operations, EMEA w firmie Juniper Networks powiedział:
Szkielet sieci IP jest bardzo ważnym elementem sieci multiplay nowej generacji, więc bezustannie obserwujemy jak coraz więcej wiodących firm dostarczających usługi jak Virgin Media opiera swe sieci szkieletowe nowej generacji na serii T produkcji Juniper Networks. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, iż zostaliśmy wybrani przez Virgin Media Group i cieszymy się, że będziemy mogli zapewnić firmie sieć szkieletową, która będzie współpracować z wieloma dostarczanymi przez nią usługami z wiodącą w sektorze niezawodnością, skutecznością i możliwością stopniowego zwiększania potencjału.

Virgin Media korzysta również w swej infrastrukturze VoIP ze zintegrowanych firewalli/VPN produkcji Juniper Networks jak również z rodziny serwerów RADIUS/AAA o nazwie Juniper Networks Steel-Belted Radius, stosując je do scentralizowanej autoryzacji użytkowników i zarządzania polityką dostępu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości