PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Vodafone chce przejąć Polkomtel?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/vodafone-chce-przejac-polkomtel-5240.html
QR Code
Vodafone chce przejąć Polkomtel?

Paweł Wasik, 18 grudnia 2008, 23:37
Tagi: Plus, Polkomtel, Vodafone

Czyżby po zmianie nazwy z Idea na Orange oraz prawdopodobnym przejściu z Ery na T-Mobile także sieć Plus czekała transformacja marki? Brytyjski Vodafone zakupił dodatkowy pakiet akcji Polkomtela, właściciela sieci Plus.

Firma Vodafone ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała zakup dodatkowego pakietu 4,8 proc. akcji spółki Polkomtel - całkowita wartość transakcji wyniosła 177 milionów euro. Zakup ten powiększył udział Vodafone w Polkomtelu z obecnych 19,6 proc. do 24,4 proc. Po transakcji Vodafone jest w posiadaniu największego pakietu akcji ze wszystkich akcjonariuszy. Pozostałymi akcjonariuszami Polkomtela są KGHM, PKN Orlen, Polskie Sieci Elektroenergetyczne i duński TeleDanmark Communications.

Decyzja o zakupie dodatkowego pakietu akcji została podjęta niecały tydzień po tym, jak do wiadomości podano, że w połowie następnego roku Era planuje zmienić nazwę na T-Mobile.

Vodafone jest międzynarodową grupą telekomunikacyjną. Według stanu na 30 września 2008 r. firma miała około 280 milionów klientów. Telekomunikacyjny gigant ma udziały w spółkach w 26 krajach na pięciu kontynentach oraz porozumienia partnerskie z ponad 40 sieciami na całym świecie.

Źródło: INTERIA/informacje prasowe

reklama

Ostatnie opinie internautów

korpi 19.12.2008 @ 21:26
Zamiast zielonego będzie czerwono. Fuj te brandowane telefony (zasyfione przez sieć)
krzychu.pl 20.12.2008 @ 23:24
Zmiana marki Plusa na Vodafone jest zapewne tylko kwestią czasu. Zmieni się tylko to, że telefony będą miały wgrana oprogramowanie operatora a nie producenta co ma w teorii pomagać użytkownikowi a przeważnie jednak utrudnia korzystanie z komórki... No i taka operacja też będzie kosztować bo zmiana wystroju salonów, a przede wszystkim kampania reklamowa, która będzie sporo kosztować, żeby dotychczasowi klienci dowiedzieli się że obudzą się w nowej rzeczywistości. W rzeczywistości Vodafone. Patrząc jednak na to długoterminowo to dla takiego akcjonariusza będzie to jednak uzasadniony koszt bo marka będzie bardziej globalna a więc i lepiej rozpoznawalna. No i koszty będą w założeniach mniejsze.
To co jednak wyjdzie na minus pokryją oczywiście użytkownicy...
doroteczka 21.12.2008 @ 01:07
Ojej, nie podoba mi się to. Pomijając temat jakichś tam korzyści, wolę kiedy Polska pozostaje przy swoim. Właśnie się dowiedziałam tez o tym, że Era zmienia nazwę na T-mobile. Nie lubię kiedy odsprzedajemy swoje pomysły, firmy, akcje itp. O ile dzielić się to co innego, ale wciąż przejmować cudze? "Europejska wspólnota" na siłe?;/ ehh.. czy nie możemy być w czymkolwiek samodzielni?
kaczmaj 21.12.2008 @ 20:42
jakby nie patrzeć i tak będzie z play do vodafone taniej niz z vodafone do vodafone :]
annubis17 21.12.2008 @ 21:04
Z jednej strony to dobrze że może być zmiana nazwy bo to podniesie prestiż tej sieci na świecie, jednak szkoda mi plusa bo mam sentyment do wszystkiego co było kiedyś.Teraz cały czas szkoda mi idei, to była moja pierwsza sieć, a wlazło obrzydliwe orange. na razie tylko play jjest "swój" pod względem nazwy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 10 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03