PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > W Europie Środkowej znowu wygrali!

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/w-europie-srodkowej-znowu-wygrali-2579.html
QR Code
W Europie Środkowej znowu wygrali!

Michał Gruszka, 16 listopada 2007, 17:27
Tagi: ATM

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że sponsorowani przez ATM S.A. studenci Uniwersytetu Warszawskiego ponownie wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Ten sam zespół w składzie: Marek Cygan, Marcin Pilipczuk i Filip Wolski został też mistrzem Europy Środkowej.

W czasie minionego weekendu (9—11 listopada br.) w Pradze odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (Central European Programming Contest). Drużyna z MIMUW pod opieką profesorów Krzysztofa Diksa i Jan Madeya spisała się jak zwykle znakomicie.

Przypomnijmy, że zawody te są dla studentów wyższych uczelni okazją do wypróbowania umiejętności zespołowego rozwiązywania problemów informatycznych. Pozwalają poznać specyfikę tego rodzaju rywalizacji oraz pomagają przygotować się do uczestnictwa w mistrzostwach świata (ACM International Collegiate Programming Contest). Stwarzają także możliwość nawiązania kontaktów między studentami z różnych ośrodków akademickich.

W zawodach biorą udział zespoły (drużyny), składające się z trzech osób. W rozgrywkach nie mogą brać udziału osoby, które ukończyły już studia (z wyjątkiem studiów inżynierskich i licencjackich) lub które już dwukrotnie uczestniczyły w finałach ACM International Collegiate Programming Contest.

Rozgrywki trwają 5 godzin. Są przeprowadzane w środowisku sieciowym. Każdy zespół ma do dyspozycji zestaw komputerowy pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Linux. Drużyny są szeregowane na podstawie liczby poprawnie rozwiązanych zadań.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 0 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości