PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > WCDMA/HSPA na terenach rolnicznych

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wcdma-hspa-na-terenach-rolnicznych-2009.html
QR Code
WCDMA/HSPA na terenach rolnicznych

Michał Gruszka, 22 września 2007, 18:26
Tagi: Ericsson, HSPA, Internet, WCDMA

Już wkrótce lokalne społeczności wiejskie z terenów Indyjskich będą mogły skorzystać z dostępu do szybkiego Internetu przy wykorzystaniu technologii WCDMA/HSPA. Ericsccon wprowadził projekt Gramjyoti Rural Broadband, który prezentuje możliwości tej technologii.

Testy miały miejsce na początku września w 18 wioskach i 15 miastach położonych w pobliżu Chennai, w regionie Tamil Nadu.

Poprzez tworzenie stabilnego systemu przyjaznego środowisku, bazującego na WCDMA/HSPA Ericsson udostępnia społecznościom szybki Internet. W rezultacie będą mogły one korzystać z szeregu nowych usług takich jak: telemedycyna, e-edukacja, e-administracja, lokalne informacje on-line, usługi głosowe i wideo a także TV na żywo i rozrywka.

Inicjatywa prezentuje możliwości, jakie oferuje technologia WCDMA/HSPA dla wsparcia społecznego i ekonomicznego wzrostu w tym rozwijającym się regionie oraz poprawy jakości życia.

Głównymi beneficjentami projektu będą społeczności oraz szkoły. Ponad 300 studentów wyższych uczelni będzie odtąd posiadać dostęp do szybkiego Internetu. Po raz pierwszy będą oni mogli podjąć naukę na kursach typu e-learning, oraz pobierać dostępne w sieci dane. Społeczności te będą także korzystały z usług wspomagających ochronę zdrowa, takich jak telemedycyna.

Projekt został wprowadzony na terenach, które odpowiadają profilowi typowych wiejskich terenów w Indiach, gdzie dostęp do telefonii stacjonarnej jest utrudniony. W takich warunkach rozwiązaniem staje się telefonia komórkowa.

Projekt Gramjyoti jest wspierany przez partnerów takich jak Apollo Hospitals, Hand In Hand, Edurite, One97, CNN oraz Cartoon Network.

Źródło: Ericsson, telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości