PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wideo Na Żądanie w Multimedia Polska

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wideo-na-zadanie-w-multimedia-polska-2102.html
QR Code
Wideo Na Żądanie w Multimedia Polska

Michał Gruszka, 28 września 2007, 10:42
Tagi: Multimedia Polska

Multimedia Polska uruchomiła usługę - Wideo na żądanie (VOD: Video On Demand).

VOD to wygodny dostęp do obszernej biblioteki filmówi programów, które można oglądać bezpośrednio na ekranie swojego telewizora.

Wideoteka Multimedia Polska liczyć będzie kilkaset pozycji, a w ciągu kilku tygodni oferta zostanie poszerzona o kolejne filmy, w tym także w technologii HD.

Usługa wideo na żądanie, już od dziś, dostępna jest dla abonentów 6 miast: Gdyni, Kalisza, Lublina, Łodzi, Olsztyna i Torunia. Przez kilka najbliższych dni mogą oni za darmo poznawać funkcje i oswajać się z menu usługi. Od 28 września 2007 r. rozpocznie się sprzedaż usługi. Do końca roku zasięg tej usługi pokrywał się będzie z zasięgiem cyfrowej telewizji kablowej spółki - 450 tys. gospodarstw domowych.

Najnowsze dane wskazują, że liczba abonentów cyfrowej telewizji kablowej dynamicznie wzrasta. Na koniec lipca spółka odnotowała 5 tys. podpisanych umów, a miesiąc później - dwa razy tyle.

Wideo na żądanie jest jednym z elementów projektu wdrożenia cyfrowej telewizji kablowej, na który operator przeznaczył ok. 70 mln zł. Do końca bieżącego roku zainwestowanych zostanie 30 mln zł.

Spółka Multimedia Polska przygotowała dla swoich abonentów bogatą ofertę filmową – ok. 600 filmów. Podpisane zostały już trzy umowy z dystrybutorami filmów. SPI International udostępnił Multimedia Polska 500 filmów, a dwaj pozostali dystrybutorzy Private i S.C. IKO po kilkadziesiąt pozycji.

Wirtualną wypożyczalnię Multimediów charakteryzuje przyjazny i prosty system obsługi. Wypożyczenie filmu odbywa się za pomocą pilota, nieskomplikowanego menu, widocznego na ekranie telewizora. Filmy zostały podzielone na kilkanaście kategorii. Każdy film jest opisany i poprzedzony zwiastunem, co ułatwia podejmowanie decyzji.

W razie jakichkolwiek trudności do dyspozycji klientów są konsultanci w Call Center i lokalnych Biurach Obsługi oraz przedstawiciele handlowi.

Spółka, w porozumieniu z dystrybutorem, udostępniła bezpłatnie swoim klientom zestaw 7 filmów. Pozwoli to im na zapoznanie się z menu i systemem obsługi.

Zaproponowane przez spółkę ceny są porównywalne do opłat w lokalnych wypożyczalniach i o połowę tańsze od biletu do kina. Premiery filmowe będzie można obejrzeć za 9 zł, nowości za 6 zł.

Niewątpliwą zaletą tej usługi jest fakt, iż oznacza ona koniec kłopotów związanych z wypożyczaniem i terminowym oddawaniem filmów do wypożyczalni.

Wdrożenie usługi wideo na żądanie, pierwszej usługi dodanej, jest tylko jednym z elementów projektu cyfrowej telewizji kablowej. Telewizja interaktywna, Time-shift TV, T-commerce, itp. – wkrótce pojawią się w ofercie operatora.

Źródło: Multimedia Polska, telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości