PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Więcej telefonii i Internetu w Afryce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wiecej-telefonii-i-internetu-w-afryce-1884.html
QR Code
Więcej telefonii i Internetu w Afryce

Michał Gruszka, 10 września 2007, 21:42
Tagi: Ericsson, Internet

Producent urządzeń telekomunikacyjnych Ericsson wraz z Instytutem Ziemi Uniwersytetu Columbia w ramach projektu Millenium Villages dostarczą telefonię komórkową oraz Internet w dziesięciu krajach Afryki.

Projekt Millennium Villages jest inicjatywą stawiającą sobie za cel wyrwanie wiejskich, afrykańskich społeczności z potężnej biedy, w której żyją miliony ludzi w Afryce. Połączenie informacji oraz technologii telekomunikacyjnej gra istotną rolę w walce z ubóstwem.

Na całym świecie, mobilne technologie udowadniają, że są ważnymi narzędziami w dystrybucji informacji dotyczących przedsięwzięć prywatnych realizowanych wśród ubogich, wiejskich społeczności. Jednocześnie, poprawiają one i zwiększają efektywność istniejących systemów edukacji, ochrony zdrowia oraz w sferze biznesu.

Ericsson będzie łącznikiem pomiędzy lokalnymi operatorami: MTN, Zain (wcześniej znanym pod nazwą MTC) oraz Cetel, w celu rozwoju strategii telekomunikacyjnej i dostarczenia łączności komórkowej dla terenów wiejskich.

Ericsson będzie również blisko współpracował z operatorami w celu poznania i rozwoju spersonalizowanych usług oraz aplikacji, spełniających potrzeby mieszkańców wiosek. Ericsson wdroży swoje produkty oraz rozwiązania skupiając się na pobudzaniu przedsiębiorczości, walce z AIDS oraz malarii, dostarczaniu Internetu do szkół, wspieraniu rozwoju gospodarstw rolnych, a także zapewnieniu połączeń alarmowych.

Źródło: Media2, Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości