PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Większy zasięg WiFi w Vigorach

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wiekszy-zasieg-wifi-w-vigorach-2143.html
QR Code
Większy zasięg WiFi w Vigorach

Michał Gruszka, 2 października 2007, 13:03
Tagi: Vigor, WiFi, WLAN

Producent sprzętu sieciowego DrayTek wprowadza do oferty nowe dookólne anteny ANT-1107, znacznie zwiększające zasięg WiFi w routerach Vigor.

Najnowszy produkt DrayTek'a pozwala każdemu użytkownikowi Vigora (modele z access point WLAN), na ok. dwukrotne zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej w zamkniętych pomieszczeniach, jak np. w domu czy biurze. Nowa antena dookólna DrayTek ANT-1107 posiada wzmocnienie 7 dbi, czyli znacznie większe, niż w montowanych fabrycznie Vigorach (2,5 - 3 dbi). Antenę będzie można mocować bezpośrednio do urządzenia lub podłączyć za pomocą kabla i z użyciem magnetycznej podstawki ulokować w miejscu, w którym sygnał będzie najlepiej rozprzestrzeniany.

Możliwość dwukrotnego zwiększenia zasięgu WiFi zainteresuje wielu korzystających z routerów DrayTek. Wśród wymagających użytkowników indywidualnych, dotyczy to na pewno właścicieli urządzeń obsługujących m.in. szerokopasmowy dostęp do Internetu typu Neostrada (np. Vigor 2700G), czy posiadających Internet od lokalnego dostawcy (np. Vigor 2100VG). Przy pomocy nowej anteny DrayTek, mogą oni znacznie zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej w swoim domu.

To samo dotyczy klientów biznesowych, którzy coraz częściej sięgają po rozwiązania DrayTek'a. Już nawet małe biura, stosujące np. dedykowane dla nich urządzenia typu Vigor 2200VG, czy też średnie firmy, dzielące łącze internetowe przy pomocy np. Vigora 2910VG, mogą mieć większy zasięg WiFi w swoich miejscach pracy. O taką funkcjonalność mogą zadbać również duże podmioty, korzystające z zaawansowanych technologicznie sieciowych kombajnów, jak VigorPro 5500Gi. Nowa, dookólna antena ANT-1107 pozwoli im znacznie rozszerzyć zasięg sieci WiFi, a przy tym zwiększyć możliwości i komfort pracy w biurach.

Atutem wszystkich urządzeń DrayTek'a jest to, że jako jedyne urządzenia sieciowe na rynku, posiadają oprogramowanie w języku polskim. Są to prawdziwe, sieciowe kombajny, łączące w sobie możliwości wielu urządzeń. Bardzo ważnym plusem Vigorów jest rozbudowany firewall i jego funkcje: filtrowanie pakietów, filtrowanie zawartości stron www (kompleksowa ochrona rodzicielska), ochrona przed atakami DoS, a w modelach VigorPro również przed wirusami, trojanami czy robakami internetowymi. Modele dedykowane dla biznesu mają też inne istotne funkcjonalności, jak blokowania ruchu p2p, co w połączeniu z zarządzaniem pasmem, pozwala na utrzymanie dyscypliny pracy w firmie. Większość modeli umożliwia także korzystanie z telefonii VoIP, bez konieczności dodatkowych inwestycji w bramki VoIP. Nie bez znaczenia jest też zapora brzegowa typu UTM, mogąca pełnić funkcję centrum zabezpieczeń ruchu sieciowego w każdej firmie (w modelach VigorPro).

Nowa antena DrayTek ANT-1107 pojawi się w sprzedaży na początku października i będzie ją można kupić za ok. 60 zł netto (SRP). W późniejszym czasie w ofercie DrayTek'a pojawią się 2 anteny kierunkowe z jeszcze większym wzmocnieniem: 9 i 10 dbi.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości