PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wielka Trójka nie traktuje Play poważnie?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wielka-trojka-nie-traktuje-play-powaznie-5175.html
QR Code
Wielka Trójka nie traktuje Play poważnie?

Paweł Wasik, 7 grudnia 2008, 23:48 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 8 grudnia 2008 o 00:32)
Tagi: Era, Operatorzy, Orange, Play, Plus, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), Project4 (P4)

Znane są już wstępnie oferty operatorów komórkowych opracowane w celu zwiększenia sprzedaży w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Play, próbuje wykorzystać ten okres nie tylko na przejmowanie klientów pozostałych sieci, ale także dla zatrzymania już posiadanych.

Era, Plus i Orange najwyraźniej czują się tak pewnie, że skupiły się na pozyskiwaniu nowych klientów, o aktualnych - z lekka - zapominając.

W ORANGE zmieniły się w zasadzie tylko ceny niektórych modeli telefonów, a przy zakupie nowej aktywacji bądź przedłużeniu obecnej można wybrać sobie "prezent": dodatkowe minuty czy SMS-y, pakiet Orange World, tańsze rozmowy w sieci lub dłuższy kapitał złotówek. Trochę lepiej jest w pre-paid: tutaj dostać można "200% gratis za doładowania" na rozmowy i SMS-y, ale tylko w sieci Orange.

Nie popisał się też PLUS: promuje nadal swoją Ofertę Minutową z obniżonymi tylko nieco kosztami połączeń. Zmienił on również ceny niektórych modeli telefonów, a klientom pre-paid daje 20 proc. gratis do doładowań - i to w zasadzie na razie całość świątecznej oferty.

W sieci ERA pojawiły się tanie telefony z nawigacją, które swoich fanów na pewno znajdą. Skorzystano też z okazji wypromowania oferty stacjonarnej - 5 miesięcy w prezencie oraz 1200 minut na połączenia do Ery i na stacjonarne.

Na tle tych propozycji, świąteczna oferta PLAY wypada nadzwyczaj ciekawie: sporo tańsze telefony niż w podobnych przedziałach abonamentu u konkurencji, nowe korzystniejsze (rzeczywiście korzystniejsze) taryfy, 500 minut gratis do wygadania w święta, 50-procentowa zniżka na abonament dla osób przenoszących numer do Play? Najwyraźniej najmłodszemu graczowi faktycznie zależy na podebraniu konkurentom klientów.

Dlaczego propozycje świąteczne Wielkiej Trójki wypadają dość blado? Być może faktyczne świąteczne promocje dopiero zostaną wprowadzone, jednak zważywszy że mamy już początek grudnia i kampanie reklamowe lecą w najlepsze. Choć być może Era, Plus i Orange zorientują się jeszcze, że Play ma nie dość, że więcej propozycji, to jeszcze ciekawszych - i zaproponują nam coś ekstra jeszcze przez Bożym Narodzeniem.

Na razie jednak wygląda na to, że Play nie został potraktowany jako poważny konkurent. Może się to okazać dla starszych operatorów sporą pomyłką...

Źródło: komorkomania

reklama

Ostatnie opinie internautów

piotras 30.12.2008 @ 17:22
jak można traktować poważnie Play skoro,on sam nie jest poważny - oglądając ich reklamę byłem trochę zdziwiony - w Orange gadam wewnątrz sieci za 20 gr,a nawet 3gr więc to chyba mniej niż reklamuje Play
dru 16.02.2009 @ 22:03
Ja zawarłem umowę z play właściwie od razu jak się pojawiło. W abonamencie za 50zł dostałem 70zł. Efektywnie wychodzi to 35gr za min połączenia lub 11gr za sms/mms do wszystkich sieci; im wyższy abonament tym powyższe ceny są niższe. Ponadto dostaję 1min free za 2min przychodzące. Dla mnie oferta super, bo dzwonię do ludzi z różnych sieci, a "wybrane osoby" nie są mi potrzebne.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości