PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Windows Phone 7 na smartfonach Nokii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/windows-phone-7-na-smartfonach-nokii-8536.html
QR Code
Windows Phone 7 na smartfonach Nokii

Maciej Celmer, 14 lutego 2011, 17:50
Tagi: Microsoft, Nokia, Windows, Windows Phone 7, współpraca

Wiele się działo w Nokii ostatnimi czasy. Najnowsze informacje potwierdziły, że Nokia oficjalnie będzie współpracować z Microsoftem i na jej słuchawkach zagości najmłodszy system operacyjny - Windows Phone 7. Jak to się sprawdzi?

Firma Nokia i Microsoft poinformowały o nawiązaniu szerokiego partnerstwa strategicznego, które połączy największe doświadczenia obu spółek. Firmy planują wspólnie tworzyć nowe rozwiązania mobilne (produkty, usługi) dla konsumentów, operatorów oraz programistów. Wszystko po to, by utrzymać silna pozycje na rynku przed rosnącą konkurencją ze strony Apple i Google.

W ramach partnerstwa Nokia przyjmie Windows Phone jako główny system operacyjny dla smartfonów. Dodatkowo fiński producent telefonów komórkowych pomoże przyspieszyć rozwój mobilnego systemu Microsoft dzieląc się swoją widzą m.in. w zakresie projektowania sprzętowego, wsparcia językowego oraz dotarcia do szerszych grup odbiorców na całym świecie.

Nokia i Microsoft będą ściśle współpracować w zakresie wspólnych inicjatyw marketingowych i wspólne dostosowywać plany rozwoju na rynku mobilnym. Bing firmy Microsoft będzie podstawową wyszukiwarką w telefonach Nokii. Z kolei Nokia Maps będzie zasadniczym elementem usługi mapowania firmy Microsoft. Mobilne mapy będą zintegrowane z wyszukiwarką Microsoft Bing i platformą reklamową adCenter.

Współpraca Nokii i Microsoft ma także ułatwić operatorom sprzedaż, a konsumentom zakup aplikacji mobilnych, tym bardziej, że zawartość sklepu Ovi zostanie zintegrowana z Microsoft Marketplace. Dodatkowo narzędzia programistyczne Microsoft będą mogłyby być wykorzystywane do tworzenia nowych aplikacji mobilnych.

Firma Nokia zapewnia, że nie rezygnuje ze swojego systemu Symbian, który nadal będzie rozwijany, ale nie będzie już priorytetem dla Nokii. Obecnie na świecie działa około 200 mln telefonów komórkowych z Symbianem. Dodatkowo Nokia planuje w tym roku wypuścić na rynek netbook z systemem MeeGo.

Jest to dobre posunięcie ze strony fińskiego koncernu. Największy na świecie producent telefonów komórkowych miał sporo problemów. Dowiódł tego, opublikowany w internecie list prezesa Nokii, w którym porównał on sytuację w firmie do płonącej platformy wiertniczej. Natomiast plotki o nawiązaniu współpracy z Microsoftem od dawna zalewały sieć.

Rozwiązanie to może być korzystne i dla Nokii i dla nowego systemu Windows Phone 7. Obydwa raczkowały w natłoku nowych rozwiązań i high-end`owych smartfonów wprowadzanych na rynek przez konkurencję. Taka współpraca przyśpieszy rozbudowę WP7 i ukarze ogromne sprzętowe możliwości Nokii.

Ponadto, wierni użytkownicy i fani Symbiana wciąż będą otrzymywać swoje ulubione produkty. Zdjęcie go z listy spraw priorytetowych to dobry pomysł, ale eliminacja mogłaby być zgubna. Czy Nokia stanie się w końcu wszechstronną firmą, która zaoferuje klientom szeroki wybór produktów? Na to pytanie odpowie czas. Jak na razie, podjęte kroki dobrze wróżą.

Źródło: Nokia, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Tequilla 14.02.2011 @ 21:02
Zastanawiam mnie , to czy nadal będą kożystać z optyki Carl - Zeiss, dzięki niej zdjęcia są takie dobre...
Bonetti 14.02.2011 @ 21:49
Carl - Zeis wcale nie jest taki super, już dawno wyszły nowe, lepsze technologie,przewyższające jakością.
Sceptyk 14.02.2011 @ 22:03
Tyle zamieszania, ciagle jakieś zmiany, niedługo telefon zastąpi nam komputer, aparat, kamerę a moze nawet żonę i dzieći...
Alicja 14.02.2011 @ 22:21
Ciekawi mnie czy ten sysytem się przyjmnie...
Czas pokaże.
stokrotka 15.02.2011 @ 12:24
Otóż jak żyję nie spotkałem nic lepszego jak carl - zeiss.
W nokii N8 sprawdza się idelanie, 12 mpix, jest to model Nokii, który robi najlepswze foty!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości