PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Właściciel Play i Netii poszukuje nowych inwestycji w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wlasciciel-play-i-netii-poszukuje-nowych-inwestycji-w-polsce-4910.html
QR Code
Właściciel Play i Netii poszukuje nowych inwestycji w Polsce

Piotr Baranowski, 4 września 2008, 16:46 (ostatnio zmodyfikowano w czwartek, 4 września 2008 o 16:53)
Tagi: Netia, Play, Project4 (P4), TeliaSonera

Według informacji Pulsu Biznesu, Novator, Właściciel Play i Netii, jest gotów wydać setki milionów euro. Funduszowi spodobało się nad Wisłą - jest zainteresowany akwizycjami w sektorze konsumenckim, usług finansowych i mediów.

Novator jest znany w Polsce jako inwestor Netii i operatora sieci Play. Funduszowi tajemniczego islandzkiego milionera Thora Bjorgolfssona spodobało się w Polsce.

Constantine Gonticas, dyrektor zarządzający funduszu Novator powiedział:

Polska to ciekawy kraj dla inwestora takiego jak my. Gospodarka rośnie, popyt wewnętrzny świetnie się rozwija, zmniejsza się różnica w poziomie życia w Polsce i krajach Europy Zachodniej. To powody, dla których jesteśmy w Polsce obecni i które skłaniają nas do szukania kolejnych celów inwestycyjnych.


Islandzki fundusz ma kilka głównych obszarów zainteresowań.


Constantine Gonticas, dyrektor zarządzający funduszu Novator powiedział:
Interesują nas sektory: konsumencki (przemysł spożywczy i handel), finansowy i media. Jeśli zdecydujemy się na akwizycje, będzie to duża transakcja o wartości idącej w setki milionów euro.


Menedżer zna dobrze Polskę - Credit Suisse First Boston, w którym kiedyś pracował, chciał doradzać przy restrukturyzacji Horteksu. Tak poznał Wojciecha Mądalskiego, późniejszego prezesa Netii. Pokłosiem tej znajomości była inwestycja Novatora w Netię i P4. Novator chciał też kupić Eurobank i Dominet Bank. Nadal jest zainteresowany mniejszymi bankami, zajmującymi się głównie usługami konsumenckimi. Jeśli chodzi o przemysł spożywczy, to Novator mówi głównie o producentach artykułów spożywczych rozpoznawalnych marek. Handel? Tu Novator chce wykorzystać doświadczenie dzięki współpracy z Germanosem, siecią punktów sprzedaży telefonów sieci Play. Najciekawiej wygląda potencjalna inwestycja islandzkiego funduszu w sektor mediów - pisze Puls Biznesu.

Inwestorzy finansowi zadają sobie jednak głównie pytanie o przyszłość inwestycji Novatora w giełdową Netię i P4. Na rynku panuje powszechna opinia, że Novator przygotowuje Netię na sprzedaż inwestorowi strategicznemu za dwa-trzy lata. Trudno jednak uzyskać konkretne informacje od właściciela.


Constantine Gonticas, dyrektor zarządzający funduszu Novator powiedział:
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju Netii. Operator rozwija się w dobrym kierunku, stał się realną alternatywą dla Telekomunikacji Polskiej i spełnia nasze wymagania, jeśli chodzi o tempo wzrostu. Nie mamy konkretnego horyzontu czasowego inwestycji. Będziemy analizować możliwości sprzedaży akcji operatora, gdy te się pojawią.

Od dawna pojawiają się plotki o sprzedaży operatora sieci Play. "PB" pisał kilka dni temu o negocjacjach, które Novator prowadzi z inwestorami branżowymi, w tym z Telią Sonerą.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

Andrzej 31.07.2009 @ 12:23
Play to zwykli złodzieje i oszuści. Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z ich usług !!!. Okradli mnie i aktualnie ,, rozpatrują " reklamację.W tym ,,rozpatrywaniu" posługują się zupełną dowolnością w interpretowaniu prawa i swojego regulaminu. Lekceważenie klienta na każdym kroku to norma w ich postępowaniu. Przestrzegam wszystkich przed tymi oszustami
Andrzej 29.08.2009 @ 10:08
Oczywiście w Play klient nie ma zawsze racji. Nie okradli a tylko ,, skonfiskowali ",
a już myślałem że nikt w tym Państwie nie może dokonywać bezprawnych
,, konfiskat "
Play widać może
ZŁODZIEJ ZAWSZE POZOSTANIE ZŁODZIEJEM NIE KONKWISKATOREM
abc 1.10.2009 @ 13:58
Zgadzam się z powyższym. Play jest oszustem, lekceważy klienta od momentu podpisania umowy nie wywiązując się ze swoich zobowiązań
szymo 11.10.2009 @ 16:12
Bzdury gadacie ja nie mam zadnych problemow wrecz przeciwnie same korzysci , bylem w erze 4 lata i bardzo zaluje ze wczesniej nie bylo playa na rynku
Maciek 26.11.2009 @ 13:19
Jesli masz taki problem z Play, to czemu nie oddasz sprawy do sądu, choćby polubownego przy UKE? Cos mi sie wydaje, ze po prostu lubisz sobie pozrzędzić.
Łukasz 6.02.2010 @ 19:09
Ja posiadam w play 3 telefony na abonament, od ponad 2 lat i jeszcze nie zauwazylem lekcewazenia klienta, mozna tam zalatwic wszystko, wystarczy pojsc lub zadzwonic i powiedziec poprostu co nie pasuje

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 13 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości