PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wolimy proste i funkcjonalne telefony

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wolimy-proste-i-funkcjonalne-telefony-8571.html
QR Code
Wolimy proste i funkcjonalne telefony

Maciej Celmer, 16 lutego 2011, 18:58
Tagi: badania, nowe technologie, smartphone, telefony

W USA i UK przeprowadzono badania, które miały wykazać, jakie urządzenia elektroniczne interesują konsumentów. Wyniki są po części zaskakujące, gdyż dowodzą, że klienci są bardziej przychylni urządzeniom prostym, funkcjonalnym i przede wszystkim energooszczędnym.

W badaniu wzięło udział ponad dwa tysiące respondentów. Zostały one przeprowadzone na zlecenie firmy Accenture Embedded Software Services. Pytano ich o preferencje względem urządzeń elektronicznych, co się im podoba, a co irytuje i jakie są ich oczekiwania od sprzętu.

Ponad połowa ankietowanych odpowiedziała zgodnie, że najważniejsza jest dla nich prostota, stabilność pracy i energooszczędność, która pozwala zaoszczędzić środki finansowe lub czas (73%). Od telefonów oczekują pomocy w organizacji codziennych zajęć. Natomiast najbardziej irytujące jest niestabilne działanie urządzenia, które zabiera dużo czasu i nie pozwala płynnie wykonywać czynności (39%).

Kolejnym ważnym elementem jest prostota obsługi i mniejsza ilość funkcji, które będą często wykorzystywane, a nie ich mnogość komplikująca obsługę (ok. 50%). Połowa badanych stwierdziła, że woli wstrzymać się z kupnem nowych urządzeń aby doczekać się prawdziwie innowacyjnych rozwiązań.

Wyniki te pokazują, że powoli mija fala nowości i szpanu, a nadchodzi era rozsądnego gospodarowania budżetem. Zaczyna liczyć się przede wszystkim odpowiednie zgranie funkcjonalności z wydajnością. Z takim nastawieniem konsumentów będą musieli zacząć się liczyć producenci sprzętu. Ostatnio podane wyniki sieci Play uwzględniły najczęściej kupowane telefony z abonamentami. Na pierwszym miejscu znalazła się Nokia E52, która charakteryzuje się wysoką wydajnością baterii. Przykład ten, może nie miarodajny, ale pokazuje nastawienie również polskich konsumentów.

Źródło: Telegraph UK, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 21.02.2011 @ 20:34
Pamiętacie Nokię 3310? To była zaawansowana technika, a o kolorowym wyświetlaczu nikt nawet nie myślał. Teraz obecność aparatu, radia, czy gps w telefonie nikogo nie dziwi. Ciekawe co będzie następne :). A tak przy okazji, może ktoś wytłumaczy mi dlaczego najczęściej, antena od radia w telefonie montowana jest w słuchawkach? Wygodniej byłoby aby antena była już na stale w telefonie. Ma to jakieś zastosowanie?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości