PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wolna telefonia komórkowa w Korei Północnej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wolna-telefonia-komorkowa-w-korei-polnocnej-5191.html
QR Code
Wolna telefonia komórkowa w Korei Północnej

Piotr Baranowski, 10 grudnia 2008, 09:33
Tagi: bezpieczeństwo, CHEO Technology JV Company, Operatorzy, Orascom Telecom, prawo

Według inforacji podanych przez Radio Free Asia w Korei Północnej rozpocznie działalność nowa sieć komórkowa. Koszt telefonu ma wynosić około 700 dolarów (w przybliżeniu 5 średnich pensji).

Nowy operator ma rozpocząć początkowo swoją działalność w trzech największych koreańskich miastach. Początkowo planuje on zdobyć 100 tysięcy klientów.

Licencja umożliwiająca prowadzenie sieci komórkowej trafiła do firmy CHEO Technology JV Company, która jest spółką-córką Orascom Telecom. Zobowiązała się ona do zainwestowania w rozwój sieci 200 mln dolarów w ciągu 12 miesięcy oraz po 100 mln dolarów przez dwa kolejne lata.

Telefony komórkowe są dostępne w Korei Północnej już od 2003 roku, jednak do tej pory mogli z nich korzystać jedynie oficjele rządowi. Ich używanie przez osoby cywilne było dozwolone tylko w specjalnej strefie ekonomicznej Rason. Jednak w roku 2007 zakaz został przywrócony, a korzystające z telefonów osoby były aresztowane i sądzone.

reklama

Ostatnie opinie internautów

agulta 10.12.2008 @ 16:40
szkoda, że tylko telefonia komórkowa będzie wolna...
krzychu.pl 10.12.2008 @ 18:03
Telefonia komórkowa dociera nawet to Koreańczyków z północy. Na operatora zostały na pewno narzucone obowiązki udostępniania informacji na temat osób które mogą stanowić "zagrożenie" dla państwa celem ich eliminacji...

Sam biznes firmy CHEO Technology JV Company może okazać się ryzykowny bo po inwestycjach w budowę infrastruktury może ona zostać znacjonalizowana i niewiele już z niej zostanie...
Jest to więc ryzykowny biznes w takim kraju dyktatorskim jak Korea Północna.
beataa122 11.12.2008 @ 10:06
Szczerze mówiąc krzychu.pl to nie całkiem zgadzam się z Twoim zdaniem...Masz rację pisząc,że będzie to krok ryzykowny ale myślę,że warto go zrobić...Wiadomo,że wszystkie media działające w tym zamkniętym przed "obcymi" kraju są pod ścisłą kontrolą rządu jednak ja myślę,że wolna telefonia będzie krokiem w stronę złagodzenia rygoru..i nie tylko.W rzeczy samej my nie pamiętamy poprzedniego ustroju w Polsce(bądz słabo pamiętamy) lecz jedną z największych barier nie do przeskoczenia była w komunistycznej Polsce utrudniona komunikacja międzyludzka(i dosłownie i w przenośni)...Może jestem naiwna ale mam nadzieję,że poprawi to stosunki panujące w Korei Płn. i wyzwoli jej mieszkańców choć trochę z tej izolacji....
beataa122 11.12.2008 @ 10:09
aha i także jako biznes jest to miom zdaniem całkiem trafione bo tam gdzie jest popyt powinna być i podaż... a co do zapotrzebowania na ten rodzaj usługi w tym kraju to chyba nikt nie ma wątpliwości,ż istnieje...
wojkab 11.12.2008 @ 18:41
Rozmowa telefoniczna w kraju Wielkiego Kima wygląda pewnie tak jak te z naszych PRL-owskich seriali. Wyobrażam sobie dwoje zakochanych, którym intymne zwierzenia przerywa władczy głos wołając "Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana" Nasze dwa gołąbki milkną zszokowane a urzędnik zdegustawany tą jawną niegospodarnością z ich strony woła "Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana ale proszę rozmawiać". Hasło reklamowe koreańskiej sieci telefonii komórkowej to "Urzędnik, Ty i ja. Trzecia osoba zawsze za darmo!"
beataa122 14.12.2008 @ 20:14
wojkab...od czegoś trzeba zacząć ;)...u nas za komuny mozna było pomarzyć o komórce....

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 8 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03