PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wrażliwa aplikacja w Android Market - wymaga hasła abonenckiego do Play

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wrazliwa-aplikacja-w-android-market-wymaga-hasla-abonenckiego-do-play-9518.html
QR Code
Wrażliwa aplikacja w Android Market - wymaga hasła abonenckiego do Play

Maciej Celmer, 29 sierpnia 2011, 13:10 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 29 sierpnia 2011 o 16:33)
Tagi: Android, Android Market, aplikacja, Play

W sklepie Google z aplikacjami na system Android pojawiła się nieautoryzowana aplikacja. Wymaga ona podania przez użytkownika hasła abonenckiego do serwisu Play24. Wiadomo, że są to wrażliwe dane. Należy się zastanowić zanim je podamy.

Marcin Gruszka rzecznik sieci Play na blogu napisał:

Zwracamy uwagę, że wszelkie aplikacje wymagające podania hasła do Waszego konta w Play24, które nie są autoryzowane przez Play, mogą być dla Was niebezpieczne. W najprostszym przypadku może to być po prostu wyłudzanie Waszych haseł lub innych danych osobowych. W innych, może prowadzić do nieautoryzowanego użycia waszych środków, ponieważ konto i hasło do Play24 umożliwia również dostęp do bramki SMS i serwisu multimedialnego.

Zalecamy używanie aplikacji pochodzących wyłącznie od Operatora, ponieważ tylko wtedy macie gwarancję, że Wasze dane i usługi są bezpieczne.
Aplikacja to widget o nazwie Play Info wyświetlający na ekranie głównym bieżące informacje o stanie konta użytkownika, pozostałych SMS i MB w pakietach internetowych. Działa w abonamencie i na kartę.

Aby program działał musi być połączony z kontem klienta. W innym przypadku prowadzenie aktualizacji z poziomu widgetu było by niemożliwe. Jednak zastanówmy się, czy posiadanie takiej aplikacji jest niezbędne, skoro informacje te można sprawdzić w bardzo szybki sposób posługując się odpowiednim kodem? Czy nie jesteśmy czasem kuszeni zbytnią wygodą?

Chcąc skontaktować się z programistą napotkałem problemy. Strona programisty nie działa i pojawia się komunikat: Strona w budowie. Zapraszamy za kilka dni... Nie dotarłem także do żadnego adresu e-mail czy numeru telefonu.


Gruszka na blogu napisał:
Z naszej strony staramy się dbać o to, aby podobne aplikacje nie pojawiały się bez naszej wiedzy i zgody, ale nie zawsze jesteśmy w stanie zareagować w porę, zwłaszcza jeśli takie aplikacje pojawiają się poza oficjalnymi kanałami dystrybucji jak Android Markety czy AppStore.

Źródło: Play, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości