PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Wspólne testy fotokodów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wspolne-testy-fotokodow-4853.html
QR Code
Wspólne testy fotokodów

Fotokod to sposób zapisywania informacji w postaci niewielkich czarno-białych obrazków, zbudowanych z kwadratów. Zbliżenie do nich telefonu komórkowego umożliwia dostęp do dodatkowych treści, najczęściej poprzez automatyczne przekierowanie na stronę internetową.

Do korzystania z fotokodów niezbędny jest telefon komórkowy z aparatem fotograficznym oraz odpowiednią aplikacją (będzie ją można pobrać bezpłatnie). Korzystanie z usługi ma kosztować tylko tyle, ile połączenie z internetem w celu pobrania dodatkowych treści. Koszt będzie uzależniony od planu taryfowego, z którego korzysta klient oraz rodzaju i wielkości pobieranych danych.

Kod umieszczony np. na stronie gazety może zawierać dostęp do treści, które stanowią uzupełnienie danego artykułu. Kody mogą pełnić też funkcje cyfrowego biletu, wizytówki, kuponu konkursowego lub informacji o składnikach zawartych w produktach spożywczych.

Mariusz Loch z biura prasowego TP powiedział:

W grudniu ub.r. podpisaliśmy list intencyjny z pozostałymi operatorami komórkowymi (PTK Centertel, Polkomtel, PTC i P4), który przewiduje m.in. wspólne wdrażanie fotokodów. Na tej podstawie tworzymy nową usługę o jednolitym standardzie dla wszystkich sieci. Chcemy, żeby fotokody były proste i uniwersalne, tak jak np. SMS-y.


Dodał, że pilotaż tej usługi w sieci Orange rozpoczął się 1 lipca 2008 r. W sierpniu ma się rozpocząć wspólny pilotaż z pozostałymi operatorami.

Loch uważa, że do rozpoczęcia testów komercyjnych może dojść jeszcze w tym roku. Zdaniem rzeczniczki prasowej sieci Plus Elżbiety Sadowskiej, komercyjnie usługa wystartuje mniej więcej za rok:
Aplikacja czytająca fotokody zostanie udostępniona w pierwszej fazie testów tylko pracownikom. Po upewnieniu się, że w działaniu aplikacji nie pojawiają się żadne poważne błędy, udostępnimy ją naszymáklientom także testowo.


Operatorzy chcą wspólnie dbać o rozszerzenie usługi na kolejne modele telefonów, szczególnie na te najnowsze i najpopularniejsze. Chcą także wspólnie promować usługę i poszukiwać partnerów do współpracy.


Mariusz Loch powiedział:
Orange uruchomi niebawem usługę tworzenia własnych kodów - wizytówek vCard. Fotokody - wizytówki to dobre rozwiązanie dla firm. Dzięki temu będą mogły szybko i sprawnie aktualizować dane np. swoich kontrahentów, pobierając je z korporacyjnych systemów pocztowych. Przy ich pomocy będzie można zmierzyć skuteczność kanałów kontaktu z klientem (np. każda reklama prasowa może mieć inny fotokod) oraz tworzyć statystyki.


Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play powiedział:
to ciekawa, ale raczej dodatkowa usługa. Jesteśmy gotowi do jej świadczenia w zasadzie już dziś. Muszą się znaleźć tylko pierwsi klienci. To bardzo wygodna metoda na pozyskiwanie dodatkowych informacji np. o reklamowanym produkcie.

Źródło: mediarun.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

ula 20.08.2008 @ 02:20
Przecież mamy już końcówkę sierpnia i nadal tylko w salonach Orange można się czegoś dowiedzieć nt fotokodów...
mugen 12.09.2008 @ 13:47
wlansie jakies to dziwne niby byl jakis artykul agory ze wxzyscy cos robia ale poza orange to ja nic nie widze zeby sie cos dzialo ...
Ali 15.09.2008 @ 19:14
Dziś w Press'ie była wielka reklama z wytłumaczeniem co to fotokody a propo orange
Ted 16.09.2008 @ 19:29
To bardzo wygodna metoda na pozyskiwanie dodatkowych informacji np. o reklamowanym produkcie <-- kwintesencja całego artykułu, i nie dziw, że Orange i pozostali w to wchodzą
Monia 17.09.2008 @ 20:02
A gdzie można o tym więcej praktycznie poczytać?
drum 22.09.2008 @ 17:16
hmm na stronie Orange w zakładce usługi;)
Pezet 24.09.2008 @ 18:52
Fotokody od stycznia mają być wszędzie podobno nawet na coli

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości