PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Współpraca Polskiego Radia z TVP i Plusem

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/wspolpraca-polskiego-radia-z-tvp-i-plusem-2001.html
QR Code
Współpraca Polskiego Radia z TVP i Plusem

Michał Gruszka, 20 września 2007, 15:39 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 21 września 2007 o 21:20)
Tagi: mobile tv (telewizja mobilna), Plus, Polkomtel

Polskie Radio wspólnie z Telewizja Polska oraz Polkomtelem operatorem sieci komórkowej Plus, podpisały list intencyjny w sprawie w sprawie współpracy w zakresie cyfryzacji telewizji i usług multimedialnych.

To pierwsze tego typu porozumienie między operatorem sieci komórkowej a mediami na polskim rynku. Dokument jest wynikiem wielomiesięcznych uzgodnień. Przedmiotem współpracy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polkomtel S.A. ma być dostarczanie treści multimedialnych poprzez telewizję cyfrową – zarówno naziemną, jak i mobilną, a także radio cyfrowe.

Oznacza to, że programy telewizyjne i radiowe cyfrowej jakości będą mogły docierać do masowego odbiorcy z wykorzystaniem infrastruktury operatora komórkowego. W zasadniczy sposób ułatwiłoby to dostęp do innych usług cyfrowych, w tym interaktywnych, oraz do internetu dla masowego odbiorcy w całym kraju.

Andrzej Urbański, Prezes Zarządu TVP S.A. powiedział:

Dzięki wsparciu przez państwo projekt jest szansą na udostępnienie każdemu Polakowi taniego dekodera, a za jego pośrednictwem udziału w cywilizacji przyszłości. To wielki projekt modernizacyjny, który otwiera drogę do rewolucji, jaką będzie masowy dostęp do usług cyfrowych w Polsce.


Krzysztof Czabański, Prezes Zarządu Polskiego Radia. powiedział:
Podpisane dziś porozumienie jest dla Polskiego Radia dużym wydarzeniem. Dzięki cyfryzacji będziemy mogli dotrzeć z różnorodną ofertą do jeszcze większej rzeszy odbiorców. Wspólne przedsięwzięcie daje nam również szansę na poprawę jakości nadawanego sygnału. To wielki krok naprzód.


Adam Glapiński, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Polkomtel S.A. powiedział:
Zależy nam na pogłębieniu współpracy w zakresie cyfryzacji radia i telewizji oraz w pokrewnych dziedzinach. W jakich ostatecznie obszarach współpraca ta będzie rozwijana, zależy od wyników analiz, które będą prowadzone przez kilka następnych miesięcy wspólnie przez TVP, Polskie Radio i Polkomtel. Liczymy, że potencjalny udział w procesie cyfryzacji pomoże ugruntować naszą pozycję lidera telefonii komórkowej. Polkomtel widzi szanse w nowych kierunkach rozwoju – przede wszystkim obejmujących usługi multimedialne oraz interaktywne. Widzimy również dodatkowe możliwości wykorzystania sieci telefonii komórkowej w procesie cyfryzacji telewizji.

Porozumienie telewizji publicznej, publicznego radia oraz największego operatora telefonii komórkowej otwiera drogę do wprowadzenia wielu nowych innowacyjnych usług. Partnerzy porozumienia liczą na przewagę, jaką zapewni im ścisła współpraca na bardzo konkurencyjnym rynku telekomunikacyjnym i rynku mediów. Kluczem do sukcesu ma być masowy dostęp do tanich usług, jakich nie jest w stanie zaoferować konkurencja. Duże znaczenie dla projektu ma wsparcie Rządu RP dla zapewnienia możliwości korzystania z nowoczesnych usług cyfrowych przez szeroką rzeszę odbiorców.

Źródło: telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

usztek 20.09.2007 @ 23:49
no to w telku bedziemy mieli sms z przemowien naszego premiera i prezydenta i pewnie jeszcze raz w tygodniu zlote mysli naszego ojca przewodnika :)rydzyka
Maniek 21.09.2007 @ 17:40
@usztek
A co to ma w ogóle do rzeczy?:|

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 11 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości