PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > www.play.pl - nowa domena Play

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/www-play-pl-nowa-domena-play-8575.html
QR Code
www.play.pl - nowa domena Play

Maciej Celmer, 17 lutego 2011, 11:32
Tagi: Play

Niebawem strona internetowa Play będzie dostępna pod adresem www.play.pl. Już wiosną tego roku rozpocznie się proces migracji portalu korporacyjnego playmobile.pl na nowy adres.

Portal Playmobile.pl to dla operatora jedno z podstawowych narzędzi kontaktu PLAY z klientami. W 2010 serwis przeszedł modernizację obejmującą optymalizację procesów sprzedażowych zarówno od strony procesowej, jak i wizualnej.

Od początku istnienia sieci Play, trwały rozmowy o przejęciu domeny play.pl, która była używana przez firmę sprzedającą gry. Transakcja była wstrzymywana przez długi czas, ponieważ cena była zbyt wysoka. P4 nie podał do wiadomości, za ile domena została sprzedana.

Obecnie, wg. badania Megapanel Gemius/PBI, portal www.playmobile.pl odwiedza miesięcznie około 2 milionów użytkowników.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

kaskada 17.02.2011 @ 12:44
Nie ujawniają sumy, bo pewnie była zawrotna. Jak dla mnie manewr zbyteczny...
pluss 17.02.2011 @ 13:18
jak wpisywało się w wyszukiwarce play, to pierwsze i tak wyskakiwało playmobile, a nie stony z grami.
pogłoski mówią, ze zapłacicli 600 tys.
kaczorek 17.02.2011 @ 13:25
Dobrze zrobili. Denerwujące było, to jak pomyliłem się wpisując linka i potem walczyłem z reklamiami, wrr...
playme 17.02.2011 @ 15:19
Jak już przyzwyczaili użytkowników do playmobile to trochę strata kasy i czasu, żeby zmieniać domenę.
ofens 17.02.2011 @ 15:34
dla nowych użytkowników to zrobili, teraz ktoś, kto nie jest w sieci, wpisze www.play i będzie miał dostęp. Muszą wyrównać do konkurencji w każdym calu. Niby prosty zabieg a znaczący.
zbych 17.02.2011 @ 20:28
Nie rozumiem tego posunięcia, przecież potem będzie trzeba wszystko poprzenosić. Nie lepiej było wydać te pieniążki na jakiś bardziej szczytny cel, np usprawnienie obsługi klienta i usprawnienie włączania usłyg w play 24? Kupy mi się nie trzyma polityka tej firmy.
JacQ 18.02.2011 @ 16:40
Domena sprzedana za min. 2-3 miliony ijezeli tak jest to zostala najdrozesz sprzedana domena w Polsce.
@Frasier 21.02.2011 @ 08:31
@JacQ - a ja powiem bez mała 5 milionów... Skąd te informacje, bo suma jest kosmiczna. Wiesz chociaż za ile sprzedało się orange.pl?

@pluss - dokładnie, dlatego dla mnie to marnotrastwo. Byli dobrze spozycjonowani, choć z drugiej strony przeciętnemu Polakowi łątwiej jest wpisać samo play (choć powinni też kupić plej.pl) niż to całe obce plej mobajl.

Problem jest na wyrost bo nawet statystyki Google pokazują, że ludzie częto używają WYSZUKIWARKI do wejścia na najpopularniejsze strrony. Nie paska adresu, nie zakłądek, a włąśnie szukają sobie w Google onetu czy innego facebooka...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 1 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16